Fermuarlı Yünden Erkek Yeleği Modeli

 


Erkek Yeleği Modeli
Fermuarlı Saç Örgülü Dik Yaka Erkek Yeleği Modeli Yapımı:

Erkek yün giysilerine fermuarlı dik yaka bir erkek yeleği modeli sunumu. Gömleklerin, kazakların üzerine giyilebilen erkek yelekleri, takım elbise içinde fazla kalın durmamasından dolayı rahatlıkla giyilebilir. Erkek yeleği modelinin ön kısmı farklı bir stil olması açısından fermuar dikilerek zenginleştirilmiştir.

Fermuarlı saç örgülü dik yaka erkek yeleğinin yapımı için gerekli malzemeler; special yumak çeşidinden 5 tane yün, renk no: 4932, el işi fermuarlı erkek yeleği modelinin örülmesinde; düz, ters, burgu, saç örgüsü ve haraşo örgü teknikleri kullanılacaktır.

Dik yaka fermuarlı erkek yeleğinin lastik kısmı, 2+2 şeklinde 2 ters ilmek ve 2 düz ilmek olarak ardışık şekilde örgü yapılacaktır. 60 cm uzunluğunda fermuar ve 3,5 ve 4 numaralı yün şiş malzemelerin içinde yer alacaktır.

Fermuarlı Dik Yaka Yünden Erkek Yeleği Modeli Yapımı

Arka Beden: Yün şişe 134 ilmek atılarak lastik kısmına başlanır. 2+2 şeklinde ve 6 cm uzunluğunda lastik örgüsü yapılır. Kalın şişe geçilerek beden boyu 40 cm oluncaya kadar düz örgü modelinde örülerek kol evi için 4+3+2+1 şeklinde arka bedenin her iki yanından ilmekler kesilerek 114 ilmeğe azaltılır. Fermuarlı yeleğin arka beden kısmı 65 cm uzunluğuna gelinceye kadar örgü yapılır. Yaka için ortadan 48 ilmek tek seferde kesilerek arka yakanın oyuk kısmı yapılır. Her iki omuz için kalan 33 ilmek 3 aşamada kesilerek kapatılır. 

Ön Beden: 3, 5 numaralı şişe 134 ilmek atılarak aynı arka bedenin lastik kısmı örüldüğü modelde lastik örülür. 4 nolu şişe geçilerek, erkek yeleğinin ön orta kısmında 3 ilmek beden boyunca haraşo örgüsü yapılır. Sıra ile, 12 ilmek 2+2 lastik, 17 ilmek düz, 2 ilmek ters, 4 ilmek düz, 2 ilmek ters, 17 ilmek düz, 16 ilmek; 2+2 lastik şeklinde dizilir. 17 düz örülen ilmeklere 1 no.lu diyagram, 4 düz örülen ilmeklere 2 no.lu diyagram uygulanır. Yünden erkek yeleğinin ön beden kısmı 40 cm uzunluğuna gelindiği zaman, kol evi için yanlardan 4+3+2+1+1+1+1 şeklinde ilmekler kesilerek örgü işlenişine devam edilir. beden boyu 56 cm olunca ön orta yaka için 13+5+4+3+2 ilmek kesilir. Uzunluk 65 cm olunca her iki omuzda kalan ilmekle 3 aşamada kesilerek örgü bitirilir.

Kol Lastikleri : Omuz kısımlarından şişe 130 ilmek çıkarılır, 3 cm 2+2 lastik örgü modeli yapılır. Ön ortaya 60 cm uzunluğunda fermuar dikilir.

Yaka: Yaka etrafından şişe 130 ilmek çıkarılır, 10 cm 2+2 lastik örülüp, bitirilir. 4 ilmek başlanır, 50 cm düz örülüp bitirilir. 2 adet yapılır, fermuarın iç tarafına dikilir.
Fermuarlı Yünden Erkek Yeleği Modeli 4.5 5 Unknown Fermuarlı Saç Örgülü Dik Yaka Erkek Yeleği Modeli Yapımı: Erkek yün giysilerine fermuarlı dik yaka bir erkek yeleği modeli sunumu. Göml...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved