Düğmeli Örgü Erkek Yeleği Modeli

 


Düğmeli Örgü Erkek Yeleği Modeli
Kahverengi Çizgili Düğmeli Erkek Yeleği Modeli Yapımı

Erkekler için örgü giysi modellerinde yelekler çok sık kullanılan giysilerdir. V yakalı kahverengi çizgili desende Nako yününden yapılmış yelek modelini rahatlıkla giyilebilir. 


Spor veya klasik giysilerde güzel bir kombin oluşturur. Nako yününün süper saf yün çilesinden örülecektir. Yumak rengi, 5195 olup 3 tane yumak ve 223 yumak renkli ipten oluşacak renk yumakları ile el işi erkek yeleği örgüsü yapılacaktır. Yün şişleri olarak 4,5 numaralı örgü şişleri uygun olur. El işi örgüde kalın yün şişleri ile ilmek atmak özellikle erkek giysilerini örmede kolaylık sağlar ve örülecek modelin güzel durmasına etken olur. Malzemelere 7 tane düğme eklenerek erkek yeleğini örmeye başlanır.

Kahverengi Çizgili Erkek Yeleği Modeli Yapımı

Arka Beden: Kahverengi yün iplikle şişe 60 ilmek atılarak başlanır. Yeleğin lastik kısmı; 1+1 ilmek şeklinde 8 cm uzunluğunda örülerek, yeleğin düz örgü örülecek kısmına geçilir.223 nolu iplikle örülmeye devam edilir. Yeleğin lastik kısmındaki ilmekler her sırada artırılarak 120 ilmeğe çoğaltılır. İki sıra ara ile renkli yumaklar düz örgü şeklinde örülerek çizgiler oluşur. Lastik ile birlikte beden boyu 47 cm olunca kol evi kesimi yapılır. Erkek yeleğinin her iki tarafından 3+2+1 ilmek sayısı ile kesim yapılarak kol evi oyukluğu elde edilir. Örülmeye devam edilerek beden boyu 69 cm olunca, yaka için ilmekler ortadan 48 ilmek bir seferde kesilerek yeleğin arka bedenin yaka oyuk kısmı elde edilmiş olur. Şişlerde kalan diğer ilmekler (omuzları oluşturacak kısımlar) 3 sıra örülerek aşamalı olarak ilmekler kesilir ve erkek yeleğinin arka bedeni modeli örülmüş olur.

Ön Bedenler : 62 ilmek ile başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 47 cm örülerek, V yaka için ön ortasından 2 sıra arayla 26 defa 1′er ilmek kesilir. Beden boyu 69 cm olunca omuzda kalan 30 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön de aynı şekilde örülür.

Kol Lastikleri: 5195 renk nolu iplikle 60 ilmek yuvarlak lastik örülüp, 130 ilmeğe ulaşılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp, kol etrafına her ilmeğe denk gelecek şekilde dikilir.

Yaka İçin : 5195 renk nolu iplikle 98 ilmek yuvarlak lastik örülüp, 196 ilmeğe ulaşılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp, yaka etrafına ilmek ilmeğe gelecek şekilde dikilir. Sol tarafta 6 cm arayla 7 adet ilik açılır.
Düğmeli Örgü Erkek Yeleği Modeli 4.5 5 Unknown Kahverengi Çizgili Düğmeli Erkek Yeleği Modeli Yapımı - Anlatımlı Kahverengi Çizgili Düğmeli Erkek Yeleği Modeli Yapımı Erkekler için örgü giysi modellerinde yelek ler çok sık kullanılan giysilerdir. V y...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved