Örgü Oyuncak Fil Yapımı

 


Örgü Oyuncak Fil Yapımı
Yünden oyuncak örgü fil yapımı

Filler büyük görünümlü hacimli kendilerini temizleme konusunda oldukça becerikli hayvanlardır.


Güneşten rüzgardan böceklerden korunmalarda ciltleri kalındır. Filler ciltlerini dış etkenlere karşı korumak için sıkça toz çamur banyosu yaparlar. 

Şimdi bu sevimli filler bize esin kaynağı olsun ve oyuncak fil yapalım. Güzel ve zevkli bir hobi ve elişi çalışması olur.

Fillerin derilerine özen göstermesinden yola çıkarak örgü fil yapımında bebe yünlerden kullanılması iyi olur. Çocuklarınızın oynayacağı oyuncaklar çok tüylü olmayıp sağlık açısından uygun olmalıdır. Örülerek yapılacak olan el işi örgü fili kirlendiği zaman çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Oyuncak örgü filin boyu bitmiş hali yüksekliği 25 cm az olmayacak. Yünlerin renkleri gri ve beyaz içerecek . El işi oyuncak filin gövdesi için iki ayrı parça örülecek.
Örgü Oyuncak Fil Yapımı 2
Filin gövdesinin yapımı için şişe 35 ilmek atılır ve lastik örgü tekniğinde örülür.İki tane örülen gövde dikilerek içlerine elyaf doldurulur. Yün işinden filin iki tane arka bacak örülmesi 32 ilmek atılarak örülmeye başlanır. 21 sıra örüldükten sonra ilmekler kesilir. Filin bacak kısımları ikiye katlanarak dikilir. Küçük bir kısım açıkta kalarak buradan elyaf konularak bacakların şişkin durması sağlanır. Filin kollarının el işi çalışması 28 ilmek atılarak örgüye başlanır. Lastik örgü modelinde örülerek 15 sıra sonra ilmekler kesilir. 

Örgü kollar ikiye katlanır. İçlerine elyaf konularak dikilir. Hobi el işi oyuncak filin başını yapmak için 8 ilmek ile başlanır, on iki ilmek oluncaya kadar her satırda ilmek artırılır. Filin başının en geniş yeri 24 ilmek olacaktır. Tekrar ilmek eksiltilerek baş örülmesi bitirilir. Örgü filin dişlerini yapmak için beyaz yünden iki tane onar ilmek atılarak başlanır. Fil dişlerini örerken her sırada bir ilmek eksiltilir ve tek ilmek kalana kadar örülür. İkiye katlanarak içine elyaf konulup dikilir.

Örgü Oyuncak Fil Yapımı 4.5 5 Unknown Yünden oyuncak örgü fil yapımı Filler büyük görünümlü hacimli kendilerini temizleme konusunda oldukça becerikli hayvanlardır. Güneşte...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved