Örgü Bebek Tulum Battaniye Yapımı

 


Örgü Bebek Tulum Battaniye Yapımı
Yünden bebek şapka takım uyku tulumu modeli

Günlük hayatta örgü hem giysi ihtiyaçlarımızı tasarruflu bir şekilde karşılanın kolay yoludur. Hemde bir el işi çalışması olarak örgü stresi de azaltır. Bebeklerin rahat bir şekilde uyumalarını sağlayan sıcak tutan el işi tulum battaniye yapımı.

Evinizin içi soğuk olup yeterince sıcak olmayabilir. Ayaklarını rahatça hareket ettirebileceği tulum şeklinde battaniyeler bebeğinizi soğuklardan korur. Aslında bebek battaniye modeli bir uyku tulumudur. 

Elişi çalışması bebek uyku tulumun ölçüleri üç aylık bebeklere kadar 30 x 60 cm ölçülerinde olacak. Altı aylıktan bir yaşına kadar bebeklerde 60 x 120 cm ölçülerinde verilmiştir. Koruyucu yünden bebe tulumu dört çile yünden örülecek. Yün çilelerden bir tanesi bebek beresi için ayrılacak. Yün battaniyenin gövde örgüsünde 68 ilmek ile başlanır.Düz örgü modelinde 30cm örülür. Bebek battaniyesini el işi örerek bitirdikten sonra düğmeli kapak kısmı için 43 ilmek atılarak ayrı örülür. 

Battaniyenin kapak kısmı haraşo örgü tekniği ile örülerek battaniyeye dikilir. Bebe tulumunun kapak kısmına düğmeler el işi süslemesi olarak dikilir. Battaniyenin alt kısmındaki kapatmalı düğmeli kısımdada haraşo örgü ile süslemeler yapılır.İsterseniz düğme yerine iki tulum aynı boyada örülerek kapak yapılmadan tabiî ki uç kısım lastikleri farklı örgüden olmak koşulu ile fermuarda dikebilirsiniz. 

Üç çile yün battaniyeyi örerken bitecek. Şimdi sıra geldi örgü bebek şapka tulum takımının beresini yapmak için çalışmaya. Kenar lastiklerini haraşodan örerek bebeğin kafasının ölçüsü şeklinde ilmek sayılarını her sırada birer ilmek eksilterek tek ilmek kalana kadar el işi örgü yapılır. Bir ilmek kalınca kesilerek berenin şapkanın yanları bir araya getirilerek dikilir. El işi süsleme çalışması olarak düğme dikilebilir.

Örgü Bebek Tulum Battaniye Yapımı 4.5 5 Unknown Yünden bebek şapka takım uyku tulumu modeli Günlük hayatta örgü hem giysi ihtiyaçlarımızı tasarruflu bir şekilde karşılanın kolay yoludu...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved