Islak Mendil Yapımı

 


Islak  Mendil  Yapımı
El işi Islak mendil yapımı

Günlük hayatta çok sık tüketilen ıslak mendil her yerde ve herkesin vazgeçilmez bir şekilde kullandığı temizlik malzemeleri arasında peçete vs gibi, kendinizin da evlerde bulunan malzemelerle bir büyük ıslak mendil yapmanız mümkündür.

Gerekli olan malzemeler arasında bir tane kullanılmamış tuvalet kağıdı bu tuvalet kağıdını koyacak şekilde cam kavanoz ya da tenekeden kutular eğer teneke kutu kullanılacaksa ilk önce kutu boyanmalıdır.

Örneğin; tenekeden kahve kutularını boyayıp ıslak mendil kutusuna çevirebilirsiniz. Kapak kısmını kapatarak ortadan makas veya bıçak yardımı ile açılacak olan delikten de kutu içindeki ıslak mendilleri almanız kolay olur.

Biraz bulaşık kremi, sirke elma veya üzüm sirkesi olabilir, sevdiğiniz uçucu bitkisel yağlardan olacak, bu esansiyel yağları aktarlardan çiçek yağları olarak alınabilir.

 Bir plastik tabağın içine yarım kahve fincanı sirke, dörtte bir su bardağında su, dörtte bir kahve fincanı limon kolonyası, on damla uçucu bitkisel yağlardan, bunları karıştırarak tuvalet kağıdı ya da havlu rulonun orta kısmındaki boşluktan yavaş yavaş dökülerek peçetenin bu karışımı emmesi sağlanır. Kavanozu ya da teneke kutunun kapağı kapanarak kapak kısmının ortasından delik açılarak buradan ıslak mendil şeklinde peçete havluların alınması sağlanır.

Islak Mendil Yapımı

Islak Mendil Yapımı 4.5 5 Unknown El işi Islak mendil yapımı Günlük hayatta çok sık tüketilen ıslak mendil her yerde ve herkesin vazgeçilmez bir şekilde kullandığı temizl...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved