Çizmeleri Dantel ve Derilerle Süsleme

 


Çizmeleri Dantellerle Süsleme Yapımı
Çizmeleri dantellerle elişi süsleme resimli anlatımlı yapılışı

Elişi çizme süsleme 
çalışmasında çizmenin rengi açık kahverengi bu sizi yanılgıya düşürmesin, farklı renklerdeki çizmelere de bu çeşit el işi çalışması süslemeleri uygulanabilir. 

Çizmenin bilek kısmının olduğu bölüme dantel uzunluğu ölçülerek kesilir, enli şeritli dantellerden olması uygun olur ve dantel kullanılması önerilir, fisto aynı duruş güzelliği veremeyebilir.

Danteli naylon kumaş yapısında olması uygun olur zar gibi bir inceliktir uygun olan, süet veya suni deri parçalarından kesilecek bant şeklinde süsleme parçası da dantelin üst kısmına olacak şekilde üzerine konulup yapıştırılır ve tabandaki dantelde yapıştırılarak sabitlenmiş olur. Dikme şeklinde süsleme parçalarını çizmeye tutturmak uygun olmayabilir. 

Başka zaman süslemeleri sökmek istediğinizde iğnelerin açmış olduğu delik parçaları çizme de kalır, bunun için yapıştırarak sabitleyin süslemeleri çıkaracağınız zaman yapışkanlı yerleri bir buz parçası ile yok etmeniz mümkün olur. Deri veya süet parçanın üzerine örme takı bilezik yapımında kullanılan deri iplerden pamuklu iplerden de olabilir veya bir örme ayakkabı bağcık ipi de aynı işlemi görür bağlayın ve ucuna süs olarak büyük düğme metal aparatlar takılabilir. Farklı şekilde çizme süsleme el işi çalışması alttada ki resimde de verilmiştir.

Çizmeleri Dantellerle Süsleme Yapımı
Çizmeleri Dantellerle Süsleme Yapımı
Çizmeleri Dantellerle Süsleme Yapımı
Çizmeleri Dantellerle Süsleme Yapımı

Çizmeleri Dantel ve Derilerle Süsleme 4.5 5 Unknown Çizmeleri dantellerle elişi süsleme resimli anlatımlı yapılışı Elişi çizme süsleme  çalışmasında çizmenin rengi açık kahverengi bu sizi y...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved