Çiçek Desenli Kimono Yapımı

 


Çiçek Desenli Kimono Yapımı
Elişi Kimono yapımı

Japonların geleneksel kıyafeti olan kimono zarif duruşu ile her zaman inceliğini modasını korumuştur.

Yüzyıllardan günümüze devam etmekte olan kimononun nasıl yapıldığına , daha doğrusu sizde evinizde kendini kimononuzu yapılabileceğini öğrenmiş olursunuz.

İster yarım boy yani belinizi kadar gelecek bir kimono olsun ister uzun kimono olsun kumaş seçimi ince dokumalık kumaşlar olsun giysi üzerine sarılıp giyileceği için çok kalın kumaşlarla yapılması uygun olmaz.El işi kimono yapımında dikdörtgen kumaş gereklidir.

Kimono giysileri çiçekli desenleri ile ön planda olur.Küçük küçük pıtırcık çiçekleri ile baskı yapılmış kumaşlar uygun olur.Elinizdeki kumaşınızın sade düz renk ise buna siz el işi çalışması ile çiçekler yapabilirsiniz. Resimlerde gösterildiği şekillerde.Kimono el işi yapımında kumaşın bir ucundan kıvırarak küçük yuvarlak parça düğmeye geçirilmek için ilik görevini yapacak, kimononun diğer ucuna da dikilecek olan düğmeye geçirilerek kimononun üzerinizde sabit durması sağlanmış olacaktır.
Çiçek Desenli Kimono Yapımı
Çiçek Desenli Kimono Yapımı
Çiçek Desenli Kimono Yapımı
Çiçek Desenli Kimono Yapımı

Çiçek Desenli Kimono Yapımı 4.5 5 Unknown Elişi Kimono yapımı Japonların geleneksel kıyafeti olan kimono zarif duruşu ile her zaman inceliğini modasını korumuştur. Yüzyıllard...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved