Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı

 


Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı
Elişi Yuvarlak büzgülü yastık yapımı - Resimli Anlatım

Yuvarlak model yastıklar çok hoş görünümlü birer yastık modellerindendir. 
Burada büzgülü yuvarlak şekilde yastık tarifini vereceğiz.

Yastık modelleri genellikle kare dikdörtgen şekillerinde olur, böyle yuvarlak yastıklar yaparak kare yastıkların yanına dekoratif olarak da koyabilirsiniz.


İlk adım olarak yuvarlak yastığın ölçüsünü ayarlayın yani büyük mü küçük boy mu olacağına karar vererek buna göre yuvarlak bir şekilde kumaşı kesin, yastık yapacağınız kumaşı keserek büzgü paylarını eklemeyi unutmayın şöyle ki 50 cm eninde yastığınız olacaksa bunu 1.30 cm kumaş keserek yapacaksınız, katlamalı büzgüler için 80 cm fazladan kumaş kesilecek.
Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı
İkinci adım olarak kumaşa eşit aralıklarla bunun için cetvel kullanabilirsiniz büzgüleri yaparak katlayarak iğneleyin, iğnelemiş olduğunuz kumaşı dikerek uç tarafında boşluk bırakın bu boşluktan yastığa elyaf doldurulacaktır, bir yastık için 500 gr elyaf gerekir, doldurduktan sonra açıklığı da elde dikerek kapatarak yuvarlak yastığınız hazır olmuş olacak.
Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı
Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı

Yuvarlak Büzgülü Yastık Yapımı 4.5 5 Unknown Elişi Yuvarlak büzgülü yastık yapımı - Resimli Anlatım Yuvarlak model yastıklar çok hoş görünümlü birer yastık modellerindendir.  Burada ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved