Yumurta Keplerinden Şönil ile Çiçek Yapımı

 


Yumurta Keplerinden Çiçek Yapımı
Yumurta Kutusundan Panolu Çiçek Yapımı - Resimli Anlatım

Yumurta kepleri sadece içine yumurta konulmak için sanki yapılmamış da el işi çalışmaları da yapılır fikriyle tasarlanmış gibi, ne dersiniz..

Yumurta kutularının 
içi oyuk yumurta konulan kısımlarını maskla keserek çıkartın, kaç tane çiçek yapacaksanız ona göre kesersiniz.Yumurta keplerinden çiçekleri panoya yapıştıracağız , bir çiçek demeti buketi yapıştıracağız 9-10 tane çiçek olması iyi olur bu sayıya göre kepleri kesersiniz.

İlk adım olarak çiçekleri yapıştıracağınız panoyu hazırlamakla elişi çalışmasına başlayın. Panonun kalın olması için elinizde mevcut resim çerçevesi yok ise birkaç tane kartonu silikonla bir birine yapıştırarak bu tabloyu hazırlayabilirsiniz. Kesip yapıştırdıktan sonra panonun üzerini akrilik veya elinizde hangi boya çeşidi var ise onla boyayarak bir tarafta kuruması için bırakın.
Yumurta Keplerinden Çiçek Yapımı

Yumurta Keplerinden Çiçek Yapımı

Yumurta Keplerinden Çiçek Yapımı
Boyanmış hazır olmuş çiçekleri panoya yapıştırın resimde gördüğünüz şekilde , saplarını şönil ipinden yapın, bu ipleri de yapıştırın. Bir de şönil iplerden yapılmış çiçeklerin saplarının üzerine gelecek şekilde kurdelede fiyonk yapılmış bir şekilde yapıştırıldı mı çiçekler hazır olmuş olacak.

Yumurta Keplerinden Şönil ile Çiçek Yapımı 4.5 5 Unknown Yumurta Kutusundan Panolu Çiçek Yapımı - Resimli Anlatım Yumurta kepleri sadece içine yumurta konulmak için sanki yapılmamış da el işi çal...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved