Yumurta Kabukları ile Mozaik Süsleme Yapımı

 


Yumurta Kabukları ile Mozaik Süsleme
Yumurta kabukları ve peçete dekobaj ile porselen eşya süsleme

Yanlış duymadınız haşlanmış yumurtanın soyulan kabuklarını atmayıp kırarak mozaik şeklinde bir çalışma yapabilirsiniz,üzerine ister kendinizin boyayacağı süslemelerle veya peçete tekniğini dekupaj tekniğini kullanarak model de yapıştırabilirsiniz.


Eski kullanmadığınız dolabınızın bir kenarında duran vazonuzu tek parça kalmış porselen sürahi ya da bardağınızı yumurta kabukları ile mozaik çalışma yaparak değerlendirin.

Tutkalı suda biraz eriterek çamaşır mandalı ile tutturulmuş süngeri süsleme yapacağınız objenin etrafına dış kısmına sürün.

Tutkalı sürdükten sonra bir haşlanmış yumurtadan soyulan yumurta kabuklarını kırarak yapıştırdıktan sonra tekrar süngeri tutkala batırarak yumurta kabuklarının üzerinden sürün ve aralardaki boşlukları kabukların aralarındaki boşlukları tutkalla doldurun. 
Objenin kurumasını bekledikten sonra peçetelerden keseceğiniz modelleri tutkal yardımı ile sürahiye yapıştırır ya da akrilik boyalar ve fırça yardımı ile çiçek modeli yapıp siz süsleme yaparsınız.
Yumurta Kabukları ile Mozaik Süsleme 2
Yumurta Kabukları ile Mozaik Süsleme Yapımı 3

Yumurta Kabukları ile Mozaik Süsleme Yapımı 4.5 5 Unknown Yumurta kabukları ve peçete dekobaj ile porselen eşya süsleme Yanlış duymadınız haşlanmış yumurtanın soyulan kabuklarını atmayıp kırarak m...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved