Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı

 


Yastıklara Kelebek Kanatları Yapımı - Resimli Anlatım

Hazır yapılmış olan yastıklarınızın sade kare veya dikdörtgen hatta yuvarlak bir şekilde dikilip süssüz olarak durmasından sıkıldıysanız, kumaş parçalarından yapacağınız kelebek kanatları ile yapılacak süsleme çalışmaları yastıklarda çok güzel duracak ve bir o kadar da kolay, çabuk ve güzel bir el işi süslemesi olacak.


Kelebek kanatlarını yaparken kumaş önerisi; kenarlarını kesince iplik atmayan cinsten kumaşlar olmasında yarar vardır. Bunlar; penye, yapay deri ve süet tarzı kumaşlar olabilir.

Kelebeğin kanatlarının şablonu verilmiştir, buna göre kumaşın üzerine konulup çizilirken ikişer tane çizilecektir, kanatlar üst üste konulup elde yastığın ön yüzüne dikilecektir, bir büyük kanat ve üstüne konulacak ayrı renkte bir ikinci kanat daha kesilerek yapılacaktır. Kanatlara yuvarlak zıt renklerde kumaşlardan yapılacak süslemeleri de kanadın üzerine yapıştırarak yapabilirsiniz.

Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı
Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı
Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı
Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı

Yastıklara Kelebek Motifi Yapımı 4.5 5 Unknown Yastıklara Kelebek Kanatları Yapımı - Resimli Anlatım Hazır yapılmış olan yastık larınızın sade kare veya dikdörtgen hatta yuvarlak bir ş...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved