Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı

 


Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı
Taşlı düğmeleri boncuk şekline getirip takı yapımı

Bir elbise dikmişsinizdir veya terziye yaptırmış olabilirsiniz. Dikiş yapılan  giysi için alınan düğmeler elinizde fazla kalmış olabilir.Artık kullanmadığınız bir elbisenizin taşlı düğmelerini  boncuk şekline getirilebilir. Üzerinde birkaç değişiklik yaparak çok şahane takı boncukları yapmanız mümkündür.

Düğme deyip geçmeyin bazı modelleri var  takılar için satılan boncuklardan daha güzel oluyor.Bu  tarz düğmeleri daha  güzel hale getirerek çok değişik bir el işi çalışması ile uygulama yapılabilir.

Düğmeyi süslemeye başlarken ilk adım el işi çalışması  etrafını kıvrılmış kağıtlarla yapıştırarak sarmak olacaktır. Bu şekilde biraz kalın olarak kağıtlarla sararak çevreleyin.


Sarılan kağıtların çevresine taşlı şeritlerden yapıştırarak sarın. Dikkat edilirse ortaya çok değişik bir takı boncuğu modeli çıktı. El  işi çalışması boncuk yapımı harika sonuçlar veriyor. Bu şekilde hazır olmuş süslediğiniz boncukları birbirlerine metal takı yapmak için kullanılan halkalarla ekleyerek bilezik kolye küpe yapabilir.
Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı

Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı

Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı

Taşlı Düğmelerden Takı Boncuğu Yapımı 4.5 5 Unknown Taşlı düğmeleri boncuk şekline getirip takı yapımı Bir elbise dikmişsinizdir veya terziye yaptırmış olabilirsiniz. Dikiş yapılan  giysi...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved