Makyaj Yaparken Hangi Fırçalar Kullanılmalıdır?

 


Makyaj Yaparken Ne Çeşit Fırça Kullanılmalıdır
Makyaj Yaparken Hangi Fırçalar Kullanılmalıdır? Yüz bölgelerine göre fırça kullanımı

Yüzümüze makyaj yaparken  hangi fırçayı kullanılacağını bilemeyebiliriz. Birçok farklı modellerde makyaj fırçalarının ne işe yaradıklarından haberimiz olmayabilir. Örneğin yanlış bilinen bir fırça kullanım şekli olarak kalın uçlu fırçaların allık fırçası olarak tanınmasıdır.


Yanak kısımlarının bu tip fırçalarla allık sürülmesi allık makyajını çirkin gösterir. İşin doğrusu allık fırçası olarak
bilinen  kalın tüylü fırça ile  göz altları  burun üstü ve alınlar boyanır.

Şimdi resme göre sırası ile bakarak fırçaların kullanım alanlarına göz atalım.

Yukarıda bahsedildiği  gibi kalın uçlu bol tüylü fırça kullanımı yüzün göz alt kısımlarını burun üstlerini ve alını boyamakta kullanılır.

Makyaj yaparken elmacık kemiklerinin üzerine allık sürmek için bir ince kalınlıkta fırça kullanılır. Gözlere kullanılan fırçalar göz farları kutusunda satılan küçük fırçalardan değil uzun ve onlardan kalın tüylü fırça kullanılmalıdır. Burun kenarları ve dudak üstüne makyaj yaparken  ince fırça kullanılmalıdır. Kaşların alt ve üst kısımlarını boyamak için eğik tüy kesimli fırça kullanılır.

Göz kapaklarına küçük bölgesel şekillerde makyaj farlarını  sürmek için  ucu üçgen şeklinde far fırçası kullanılması gerekir. 
Kirpik ve kaşları taramak için iki yönlü resimdeki fırçalar kullanılır.

Makyaj Yaparken Hangi Fırçalar Kullanılmalıdır? 4.5 5 Unknown Makyaj Yaparken Hangi Fırçalar Kullanılmalıdır? Yüz bölgelerine göre fırça kullanımı Yüzümüze makyaj yaparken  hangi fırçayı kullanılacağı...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved