Kurdelelerden Enginar Yapmak

 


Kurdeleden Enginar Yapmak
Kurdeleden elişi enginar yapımı

Birkaç renkte enli kurdeleler gerekli olacak kurdelenin genişliği 1-2 cm arası olsun. Kurdelelerdeki renk uyumu için birbirine yakın renkler olmasına dikkat edilmesi gerekir.Mesela fıstık yeşili dediğimiz yeşilin tonu ile sarı renk kurdele birlikte enginar yapımında birbirini tamamlayıcı renk olur.Ya da siz farklı renklerde yapmak isterseniz; eflatun ve pembe renk kurdeleler birbirleri ile uyumluluk sağlarlar.

Yuvarlak oyuncak toplar veya pinpon topu enginarın iskelet yapısını alt zeminini oluşturacak, eğer evinizde oyun topları yok ise bunların yerine eski gazete kağıtlarını buruşturup der top ederek her tarafını bantladığımız zaman da alt zemin için yuvarlak top elde etmiş olursunuz.

Kurdeleleri 7 cm uzunluğunda keserek küçük parçalara ayırın.
Kurdeleden Enginar Yapmak
Kesilen bu kurdeleleri bir kenara koyarak topun en baş kısmına kare şekilde kurdele keserek yapıştırın.
Kurdeleden Enginar Yapmak
Enginarın yapımının başlangıcı topun tepesinin orta kısmından olacak.
Yapıştırılan bu kare kurdelenin etrafına kenara ayırmış olduğunuz 7 cm lik kurdeleleri üçgen şekline getirerek üstten alta doğru yapıştırılacak.
Kurdeleden Enginar Yapmak
Bu şekilde devam ederek topun en alt yuvarlak kısmına kadar kurdeleler yapıştırılacak yere konulan kısma kurdele yapıştırmanıza gerek yok.
Kurdeleden Enginar Yapmak

Kurdelelerden Enginar Yapmak 4.5 5 Unknown Kurdeleden elişi enginar yapımı Birkaç renkte enli kurdeleler gerekli olacak kurdelenin genişliği 1-2 cm arası olsun. Kurdelelerdeki ren...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved