Kukla Kuş Yapımı

 


Kukla Kuş Yapımı
Şönil ipten ponponlu el işi kukla yapımı

Çocuklarınızın oynaması için okul ödevleri için el işi çalışmalarından biri de şönilden ponponlu kukla yapımı.

Şeker, dondurma çubuklarını kullanarak boncuklardan sarkıtmalı bir kukla çöp kuş yapalım.


Şönilden elişi kukla kuş için gerekli malzemeler;

2 tane şeker veya dondurma çubukları, boncuklardan oluşmuş ip bu şekilde bujiteriler de satılıyor renk seçenekleri çok, küçüklü büyüklü ponponlar, metal tel bu tel takı yapımında da kullanılıyor, oyuncak gözler ve içi boş metal halkalar.

Büyük yuvarlak ponpon kuşun gövde kısmı olacak. Boncuklardan 2 tane 5 cm uzunlukta keserek ayaklar yapılacak bu ayakları büyük ponpona yapıştırın. Ayakların her iki ucuna küçük ponponları yapıştırarak takın ayakların en altına yuvarlak halkaları takın.

Gövdeye bağlı yapışık kuşun boynunu yapmak için 10 cm boncuk ipi yapıştırın, bu boncuk ipin diğer ucuna küçük pon ponu yapıştırarak kulun kafasını yapın.

Kukla Kuş Yapımı
Kafa kısmına gözler ve sarı kağıttan yapılmış üçgen şeklinde gaga yapıştırılacak. Son olarak da şönilden ana gövdeye kuyruk kesilip yapıştırılacak. Şönil ipten bundan başka kuşun kafa kısmına da yapıştırılacak.

Şimdi sıra geldi kukla kuşun çubuklara bağlanmasına, eşit uzunlukta telden 4 parça kesin, her kesmiş olduğunuz telin çubukları artı şeklinde birbirine yapıştırdığınız artı iskeletin çubukların dört kenarına bağlayın.

Bu tellerin öteki uçlarından bir tanesi kuşun kafasına bağlanacak, diğer bir tanesi kuşun gövdesine bağlanacak, son iki tanesi de kuşun ayaklarına bağlandıktan sonra, Şönilden el işi oyuncak kukla hazır olacak..


Kukla Kuş Yapımı 4.5 5 Unknown Şönil ipten ponponlu el işi kukla yapımı Çocuklarınızın oynaması için okul ödevleri için el işi çalışmalarından biri de şönilden ponponlu...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved