Kağıttan Tatlı Kabak Yapımı

 


Kağıttan Tatlı Kabak Yapımı
Kağıttan elişi kabak yapımı

Renkli kağıtlardan çocuklarınızın el becerilerini geliştirmek için kolaylıkla yapacağı bir elişi çalışması... Renkli desenli her türlü kağıttan kullanılabilir.


Kağıttan elişi kabağı yapılışı: 12 tane kağıtlardan şerit kesilecek, bu şeritlerin ölçüsü boyları 19 cm enleri 7 cm olacak.

Makasla kesilen kağıt şeritleri birbirinin üstüne gelecek şekilde yapıştırılacak tatlı kabağın alt kısmından başlanacak yapılmaya ve yapıştırma işlemi bitip kuruduktan sonra her bir kağıt şeridini hafif bir şekilde aralayarak açarak kabağın gövde kısmı meydana getirilecek ve kabağın üst kısmı için tekrar bu kağıt şeritler üst üste gelecek şekilde yapıştırılacak.Bu şekilde tatlı su kabağının gövde kısmının yapımı bitirilmiş olacak.

Sıra geldi kabağın tepe orta kısmına konulacak sap ve yapraklarının yapımına bunları da renkli kağıtlardan keserek resimde görüldüğü şekilde yapıştırılacak ince kağıtlarda kıvırma şeklini vermek için iki yol vardır; 
Bunlardan biri kağıdı elinizde kıvırarak bir müddet bekledikten sonra kıvrık şekli alır ya da büyük makası açarak tek bir tarafını ince yeşil kağıtlardan bastırarak sürtme yapılır aynı bu şekil hediye paketlemesinde de kullanılır.

Kağıttan Tatlı Kabak Yapımı 4.5 5 Unknown Kağıttan elişi kabak yapımı Renkli kağıtlardan çocuklarınızın el becerilerini geliştirmek için kolaylıkla yapacağı bir elişi çalışması... ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved