Kağıttan Yarasa Yapımı

 


Kağıttan Yarasa Yapımı
Tuvalet kağıdı rulosundan elişi yarasa yapımı

Kullanılan tuvalet kağıtlarının boş rulolarının yeri çöp kutuları olur, bu şekilde boşta kalmış rulolardan birkaç tanesini ayırarak çocuklarınıza oyuncak yarasa yapabilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte bu çalışmaları yapın ki onların da el işi çalışmalarına yatkınlıkları olsun.


Ruloların her iki yanından uçlarını kendi içine doğru kıvırın, başka defter kağıtlarından da olabilir yarasanın kanatları için kağıdı katlayın sonuna kadar katladıktan sonra kağıdın orta yerini bantlayın ve uçlarını kıvırmış olduğunuz rulonun tam orta kısmının yanlarından iki delik açarak bu kıvırmış olduğunuz kağıdı bu deliklerden sokarak yarasanın kanatlarını da takmış olacaksınız.

İkinci adım olarak yarasayı boyamaya geldi, bunun için ya fırça ile siyaha boyayacaksınız sulu boya guaj boya veya akrilik boya ile ya da kolaylık olsun diye sprey boyalardan da kullanabilirsiniz.

Kağıttan Yarasa Yapımı
Boyanan kağıttan yapılmış yarasanın kuruması beklenir. Boyalar kuruduktan sonra gözler için düğmeler kullanılarak yapıştırılır ve elişi çalışması bitirilmiş olur.
Kağıttan Yarasa Yapımı 2

Kağıttan Yarasa Yapımı 4.5 5 Unknown Tuvalet kağıdı rulosundan elişi yarasa yapımı Kullanılan tuvalet kağıtlarının boş rulolarının yeri çöp kutuları olur, bu şekilde boşta kal...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved