Kağıttan Elişi Zambak Yapımı

 


Grafon Kağıdından Zambak Yapımı
Grafon kağıdından elişi zambak yapımı

Özellikle bu şekilde yapılacak zambak şeklindeki çiçeklerin içine çubuklara bağlanmış şekerlerde takılarak değişik bir misafirlerinize ikram çeşitliliği yapabilirsiniz.

Yaprak çizimlerini grafon kağıtlarına çizin, ve kenarlarından kesin yaprakların en ve boylarının ölçüleri ayrı ayrı resimlerde verilmiştir. 


Bu ölçülere göre yapraklar çizilecektir.Yapraklar hazırlandıktan sonra size bakan yüzlerinin tam tersi tarafına dışa doğru kenarları hafif şekilde kıvrılacaktır ve alt uç kesim sizden taraf olan kısım dar olan taraf sizden yana olarak kıvrılıp çubuklara veya tellere bağlanacaktır, bu şekilde zambak yaprağının iç kısmının çökük şeklini almış olacaktır.

Bu şekilde yaptığınız yaprakların içine şekerler koyarak misafirlerinize ikramlarda bulunabilirsiniz Küçük yapraklı yapma çiçeklerin çevresine takabilirsiniz veya zambak şeklinde yaparak tellere sararak çiçekleriniz hazır olmuş olur.
Grafon Kağıdından Zambak Yapımı
Grafon Kağıdından Zambak Yapımı

Kağıttan Elişi Zambak Yapımı 4.5 5 Unknown Grafon kağıdından elişi zambak yapımı Özellikle bu şekilde yapılacak zambak şeklindeki çiçeklerin içine çubuklara bağlanmış şekerlerde tak...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved