Kağıttan Bardak Altlığı Yapımı

 


Kağıttan Bardak Altlığı Yapımı
Telefon rehberinden elişi bardak altlığı yapımı

Eskiden çok kullanırdık telefon rehberlerini, artık hemen hemen hiçbir evde bulmak mümkün değil.


Eskiden kalmış telefon rehberlerinden eviniz için bardak altlığı yapabilirsiniz, resimde ki gibi değişik ve güzel bir elişi bardak altlığı olmuş olur.

Telefon rehberindeki alt alta telefon numaralarının dizilişi bütün sayfayı kaplar, sizin yapacağınız enleri 1-2 cm arasında olacak şekilde bu sayfaları makasla şeritler halinde kesmeniz bol miktarda kesin birkaç tane bardak altlığı yapmak istersiniz kim bilir hediye bile edebilirsiniz, zaten bir sehpanın üzerine de birden fazla bardak altlığı konulduğu için sorun olmaz fazla miktarda kağıtları şeritler halinde boylamasına kesmeniz. 

Kesilen kağıtları birbirine yapıştırarak bir metre civarı uzunlukta uzun bir şerit kağıt elde edeceksiniz bu kağıdı yuvarlayarak her yuvarlama da yapıştırıcı sürerek kağıtların birbirine yapışmasını sağlayacaksınız yuvarlaya yuvarlaya bir bardak altlığı boyutuna büyüklüğüne getirin.Yuvarlanmış kağıtları yapıştırıcıları iyice kuruduktan sonra en üstüne siyah akrilik boyadan sürün sürümü kolay olsun diye kalın uçlu fırçayla yapın ve kurumasını bekleyin. İşte kağıttan yaptığınız bardak altlıklarınız hazır oldu bile.


Kağıttan Bardak Altlığı Yapımı 4.5 5 Unknown Telefon rehberinden elişi bardak altlığı yapımı Eskiden çok kullanırdık telefon rehberlerini, artık hemen hemen hiçbir evde bulmak mümkün ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved