Elişi Balık Yapımı

 


Elişi Balık Yapımı
Cdden elişi balık yapımı

Kullanmadığınız cdleriniz ile asmalı süs olarak veya çocuklarınızın el işi çalışmalarında yapabileceği bir çalışma sunalım.

Resimdeki gibi yapılan cd den balıkları balkonlarınıza da asabilirsiniz birden fazla asarak hem balkonunuzda güzel bir süs eşyası olmuş olur ve etrafı kirleten karga ve güvercinleri de uzak tutabilirsiniz.


Güvercinler cdlerin parlak yüzeylerinin güneşte yapmış olduğu parlak yansımadan dolayı balkonlara yaklaşamazlar aynı şekilde pencerenizin iç kısmına perde ile pencere camının arasına uzun ipe bağlamalı sarkık bir şekilde asarsanız dışarıdan görünümü güzel olur ve güvercinlerin kuşların pencereleri kirletmelerini de engellemiş olursunuz.

Şimdi cd den elişi balık için; bunun için kullanılmayan boş veya eski bir cd ve cd'nin üzerine tahta kalemle balık yüzgeçlerini çizmek için siyah tahta kalem veya siyah ispirtolu kalem gerekli olacak.

Balığın kuyruk ve ağız kısmını yapmak için açık renk el işi kağıdı ve alt, üst ve cd nin yuvarlak kısmına yapmak için ayrı renkte sarı olabilir el işi kağıdı makas ve yapıştırıcı gerekli olacak. 
Resimde görüldüğü gibi çalışmaya önce cdnin üstünü yarım daire şeklinde çizgileri çizerek başlayın. Çizimler bittikten sonra açık renk olan kağıtlarla yapılmış süslemeleri yapıp yapıştırın ve son olarak sarı kağıtla yapılan süslemeleri yüzgeçleri yapıp yapıştırın.

Elişi Balık Yapımı 4.5 5 Unknown Cdden elişi balık yapımı Kullanmadığınız cdleriniz ile asmalı süs olarak veya çocuklarınızın el işi çalışmalarında yapabileceği bir çalışm...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved