Düğün Çiçeği Buketi Yapımı

 


Düğün Çiçeği Buketi Yapımı
Kağıttan elişi düğün buketi çiçeğini yapımı

Canlı çiçek taşınamayan durumlarda gelinler bazen yapma çiçek de taşıyabilirler. Onlar için de bir el işi çalışması ile düğün buketi çiçek demeti yapımı sunacağız, bol çiçeklerden meydana gelen bu gelin çiçeği yapılış el işi çalışması biraz emek istiyor ama ortaya da çok güzel sonuçlar çıkıyor.

İstenirse bu demet şeklinde çiçekleri vazolara süs olarak konulup güzel bir dekorasyon süs objesi olarak da kullanılabilir.


Renkli kartonlar gerekli olacak bir rengin birkaç değişik tonundan olması güzel olur. Çiçeklerin sapları için yeşil kartonlardan yapılmış şerit kağıtlar çiçeğin sapının dik durması için kalın teller, silikon yapıştırıcı, makas, çiçeğin yaprakları çizmek için kalem ihtiyaç duyulan malzemeler olacak.

Düğün çiçeklerini yaparken bu el işi çalışmasında her bir dört çiçek yaprağını keserek tele geçirilerek yapılacak. Resimde görüldüğü şekilde her bir gülün dört yaprağını birlikte keserek ortalarından delikler açarak tellere yani çiçeğin sap kısmını oluşturan tellere geçirilecek. Bu şekilde her bir tele çiçekleri dizerek gülleri oluşturun, başka bir grup tel keserek uçlarına gül demetinin aralarına koymak için yaprakları da hazırlayın. 
Hazırlanan gül ve yapraklar birbirlerinin içlerinde güzel bir aranjman yapılarak karıştırılıp demet oluşturulur.
Düğün Çiçeği Buketi Yapımı
Düğün Çiçeği Buketi Yapımı
Düğün Çiçeği Buketi Yapımı
Düğün Çiçeği Buketi Yapımı

Düğün Çiçeği Buketi Yapımı 4.5 5 Unknown Kağıttan elişi düğün buketi çiçeğini yapımı Canlı çiçek taşınamayan durumlarda gelinler bazen yapma çiçek de taşıyabilirler. Onlar için de...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved