Çin Düğümü Takı Yapımı

 


Çin Düğümü Takı Yapımı
Çin düğümü elişi takı yapımı

Şimdi Çin düğümü denilince çok karışık bir çalışma olarak algılanabilir ama biraz dikkatle yapımı aslında zannedildiğinden daha kolay bir düğüm çeşidi.

Belli şekillerin iç içe geçmesi ile oluşan Çin düğümü ipleri kullanarak karışık gibi görünen fakat görünüm olarak çok güzel bir desenin ortaya çıkmasını içerir.


Çin düğümü ile yapılan takıları bir çok şeyde kullanabilirsiniz; kolye ucu yaparsınız kolye veya zincire takarak kullanırsınız, bilezik yapabilirsiniz, toka süslemelerine, çember, taç süslemelerinde kullanabileceğiniz bir desen çalışması takı parçası olacak.


Birden fazla renkli ipler gerekli olacak,4 tane birbirinden farklı renklerde ipler ama renkler birbirine uyumlu olsun, bu ipleri örmek için baş kısımlarında dolama yapmak için sabit desteklere ihtiyaç olacak.bu sabit desteği bir yumuşak zemine toplu iğneler takın ve bu toplu iğnelere ipleri dolayarak örmeye başlayın.Resimlerde belirli bir şekilde sırasıyla verilmiştir nasıl işlenip örüleceği iplerin nasıl birbirlerinin arasından geçirileceği bellidir.
Çin Düğümü Takı Yapımı

Çin Düğümü Takı Yapımı 4.5 5 Unknown Çin düğümü elişi takı yapımı Şimdi Çin düğümü denilince çok karışık bir çalışma olarak algılanabilir ama biraz dikkatle yapımı aslında za...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved