Çilek Modeli Yastık Yapımı

 


Çilek Modeli Yastik Yapimi
Çilek Modeli Yastık Yapımı - Resimli Anlatım

Yanlış duymadınız çilek şeklinde elişi yastık yapacağız, çok tatlı ve şirin olacak, yapımı da çok kolay çilek modeli yastığının şablon kesimi resimde verilmiştir.


Buna göre büyüklüğünü ayarlamak size kalmış olarak küçük büyük boylarda yapabilirsiniz, çok küçük boylarda yapıp çilek şeklinde küçük keseler yaparak içlerine kurutulmuş lavanta yapraklarından veya başka kokulardan koyarak çekmecelerinize koku torbaları olarak giysilerinizin aralarına güzel kokmaları için koyabilirsiniz.

Resimde verilen çilek gövdesi şablonundan başka çileğin yaprakları içinde şablon çizimler verilmiştir.

Yastık için yapacağınız çilek yastıkta kumaş tercihiniz saten olabilir tabii pamuklu kumaşlardan da kullanabilirsiniz, kırmızı renkte kumaş seçeceksiniz, malum adı üstünde çilek kumaşın üzerine kırmızı ispirtolu kalem ile gerçek çilekteki gibi ince çizgiler de atabilirsiniz, ya da küçük beyaz puanlı kumaşlarla da yapabilirsiniz.

Çilek modeli şablonu çıkartın ve kesin, çilek şeklini vereceğiniz kumaşın üzerine koyarak kenarlarından birer cm fazlalık kalacak şekilde dikiş payları için olacak bu fazlalıklar, kesin ve makine de çilek modelinin alt kısmından tam dikmeyin bir boşluk bırakarak içine elyaf konulma kısmı bırakın ve elyafları her bir yastık için 500
 gram elyaf gerekir burayı elinizde dikerek kapatın.
Çilek Modeli Yastık Yapımı

Çilek modelindeki yastığın tepe kısmındaki yaprakları da başka renk kumaşla yaparak elde çileğin üst tepe kısmına dikerek yastık yapımını tamamlamış olursunuz.
Çilek Modeli Yastık Yapımı
Aşağıdaki resimde de çekmece içlerine koyulmak için yapılmış çilek modeli koku torbaları yukarıdaki şablondan çıkartılarak yapılabilir.

Çilek Modeli Yastık Yapımı

Çilek Modeli Yastık Yapımı 4.5 5 Unknown Çilek Modeli Yastık Yapımı - Resimli Anlatım Yanlış duymadınız çilek şeklinde elişi  yastık yapacağız, çok tatlı ve şirin olacak, yapımı ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved