Yün Etol Örmek

 


Örgü Etol Modeli
Önden Kıvırmalı Örgü Etol Modeli

Kışın omuzlarınızı sıcacık tutacak kesim olmayan omuz kısmınız da duracak bir etol örebilirsiniz.

Genellikle kışın iş yerlerinde olsun ev gezmelerinde olsun rahatlıkla kullanabileceğiniz değişik bir etol modeli başınızdan geçirerek de kullanabilirsiniz ya da gizli görünmeyecek şekilde ters tarafına kancalar dikerek de kullanabilirsiniz.

Beden ölçünüzü alarak göğüs kısmının ölçüsü olacak şekilde bu ölçüye göre ilmekleri şişe atın başlangıç için enden atkı gibi örülmez. Boydan örülecek bunun için atacağınız ilmeklerin sayısı fazla olmalıdır. Örneğin 100 ilmek gibi…

Örgü şekli 4 sıra ters ilmek, 4 sıra haraşo örgüsü olacak şekilde örülecek. İstenilen uzunluğa geldikten sonra ilmekler kesilerek örme bitirilecek. 
Etol'ün  her iki ucunu birleştirirken resimde görüldüğü gibi kıvırarak birleştirebilirsiniz, bu birleştirmeyi ya gizli kancayla içten dikerek yaparsınız ya da yün iplikle dikerek birleştirirsiniz. Diktiğiniz zaman etolü  kafadan geçirerek giyilir.

Yün Etol Örmek 4.5 5 Unknown Önden Kıvırmalı  Örgü Etol Modeli Kışın omuzlarınızı sıcacık tutacak kesim olmayan omuz kısmınız da duracak bir etol örebilirsiniz. ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved