Saç Örgüsü Modelli Uzun Hırka Örme

 


Saç Örgüsü Modelli Uzun Hırka Örme
Merinos Yünden Saç Örgüsü Uzun Hırka Modeli

Renk seçimi olarak kahverengi seçilmiş siz tabii ki farklı renklerde de örebilirsiniz mesela siyah gibi krem gibi. Yünün cinsi merinos olabilir alpaka olabilir , uzun model vücuda oturan bedenin şeklini alan bir model kışın soğuk günlerinde sizi sıcacık tutacak bir giysi.

Beden ; S; M; L; XL
Göğüs ölçüleri; 88cm, 96cm, 104 cm, 114cm; bu göğüs ölçüleri yukarıdaki beden kalıplarına göre olacak, sizin bedeniniz kaç ise örneğin S giyiniyorsunuz göğüs ölçünüzde 88 cm olacak.


Hırkanın uzunluğu en fazla 90 cm
Saç Örgüsü Modelli Uzun Hırka Örme
Nasıl örülecek; kol kesimli olmayacak, reklam kol modelinde ön ve arka bedenler yanlardan düz olarak örülecek. Yaka sıfır şeklinde olacak, yaka eksiltme; her örme sırasında sağlı sollu birer ilmek olacak yaka için hafif vereylik eğrilik vermek için eksiltmeye ön iki parçayı örerken omuza gelmeden önce yani örgünün bitimine gelmeden 5 cm aşağısından kesimlere başlanacak bunu ilk önce arka parçayı ördükten sonra bu arka parçaya göre boy uzunluğu alınarak ölçülür kolaylık olması açısından.
Ön ve arka, kollardaki model çalışmaları, iri saç örgüsü ve sık saç örgüsüdür. Her iri saç örgüsü için ilmek çalışması 16 olacaktır 8-8 şeklinde, her ince saç örgüsü sık model için ilmek çalışması 8 ilmek 4-4 olacaktır.En ince saç örgüsü model için ise ilmek çalışması 4 ilmek 2-2 olacaktır. Ara örgüler haraşo örgü olacaktır.

Uzun hırkaya etek kısmından örülerek başlanacak, lastik örülmeyecektir. Direk modelli örgü ile yapılacaktır. Hırkanın bel kısmına doğru aşağıdan yukarıya doğru örülürken her sırada bir ilmek eksiltme yapılacaktır.

Bir S beden için ön parçanın teki için etekten başlanacağı için ilmek sayısı 80 ile 100 ilmek arasında olmalıdır. 
Arka parça için etek ucundan başlanacak aynı ön parçalardaki gibi burada arka parça ön parçadan daha eni dar olacağından etek başlama ilmek sayısı 120 olacaktır gene S beden için geçerlidir.
Saç Örgüsü Modelli Uzun Hırka Örme 4.5 5 Unknown Merinos Yünden Saç Örgüsü Uzun Hırka Modeli Renk seçimi olarak kahverengi seçilmiş siz tabii ki farklı renklerde de örebilirsiniz mesel...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved