Kutu Süsleme Yapımı

 


Kutu Süsleme
Elişi Kutu Süsleme

Kutular günlük hayatımızda bizlerin çok işine yarayan araçlardandır. Bir eşya alırız kutusunu atmayız ve bu durumda üzerilerinde çeşitli markaların yazıları olan farklı renklerde bir görüntü kirliliği ortaya çıkar.

Gerek kendinizin yaptığınız kutular olsun, gerekse eşyaların koyulduğu ürünle birlikte verilen kutular olsun bunların arasından kullandıklarınıza bir el atıp hepsini aynı renk ve desenlerde yaparak görüntü kirliliğini ortadan kaldırabilirsiniz.

Malzemeler; renkli kartonlar, makas, silikon yapıştırıcı ya da Japon yapıştırıcısı ….

Resimdeki kutuda dilimli model süslemesi var bunun için kutunun çevresinin ölçüsüne göre ölçerek kartonu kesip kurşun kalemle dilimler çizmek, bu dilimleri yuvarlak bir eşyanın yarısını çizerek yan yana koyarak yapabilirsiniz ve çizimler tamamlandıktan sonra dilimleri kesin.

Kutunun ilk süsleme kısmı boydan boya kenar kısımlarını kutunun iç kısmına yapıştıracak şekilde tek renkte kartonla kaplamak bu şekilde kutunun üzerindeki yazı ve farklı renkler kapatılmış olacak. 


İkinci işlem dilimli kesilmiş kağıdı bu tek renkli zeminin üzerine koyarak yapıştırmak ve son olarak kağıttan yapılacak bir fiyonk ile de son rötuşlar yapılarak kutu süslemesi yapımı bitirilmiş olacak.
Kutu Süsleme
Kutu Süsleme
Kutu Süsleme

Kutu Süsleme Yapımı 4.5 5 Unknown Elişi Kutu Süsleme Kutular günlük hayatımızda bizlerin çok işine yarayan araçlardandır.  Bir eşya alırız kutusunu atmayız ve b u durumda...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved