Evde Nemlendirici Krem Yapımı

 


Nemlendirici Krem Yapımı
Ev Yapımı Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakım Kremi

Cildinizdeki sert pürüzlü pul pul dökülmelere karşı ki ciltte pul şeklinde dökülmeler kuru ciltlerde daha çok görülür. Hindistan cevizi yağı cildinizi canlandırmada ölü hücreleri yenilemede ve tüm vücuda kullanılabilecek bir yağdır.

Ayaklarınız tüm gün boyunca kapalı ayakkabılar içinde çoraplarla kaldığında hava almaz ve deri sertleşir, bu sertliklere bile faydası olur.

Gerekli olan malzemeler ; Hindistan cevizi yağı, ( eğer Hindistan cevizi yağı bulamazsanız yerine zeytinyağı da kullanabilirsiniz, ) uçucu koku verici yağlar esanslar ve cam kavanoz.


Hindistan cevizini yağda kısık ateşte eritin, ya da zeytin yağını kavanoza koyun. Bu yağın içine biraz toz şeker ekleyin, esans yağlarından da birkaç damla güzel kokmaları için ekleyerek iyice karıştırın.

Bu yapmış olduğunuz ev yapımı nemlendirici cilt bakım kremini, sertleşen derilere dizleriniz ayaklarınız elleriniz ve yüzünüze peeling yaparak uygulayın.

Evde Nemlendirici Krem Yapımı 4.5 5 Unknown Ev Yapımı  Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakım Kremi Cildinizdeki sert pürüzlü pul pul dökülmelere karşı ki ciltte pul şeklinde dökülme...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved