Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı

 


Eski Tişörtlerden Tayt Yapım
Eski Tişörtten Yoga Taytı Yapımı

Kullanmadığınız bir penye tişörtünüzü tayt yapabilirsiniz. Tişörtünüzü resimde gösterilen şekilde göğsün üst kısmından yakanın altından olacak şekilde kollar da dahil olmak üzere kesin.

Sandalyeye oturarak bel kısmından sandalyenin oturma yerine kadar mezura ile dikey dik olarak mezurayı tutarak ölçü alın bu sizin pantolon ağ ölçünüz. Almış olduğunuz ölçü uzunluğunda kesmiş olduğunuz tişörtün her iki kol kısımlarından resimde görüldüğü gibi ölçerek işaretleyin bu işaretlemiş olduğunuz kısımlar taytınızın ağ kısımları olacaktır.İşaretlenmiş ölçüye göre kesin.Tişörtü yanlardan kestikten sonra her iki parçayı da yani bluzun ön ve arka parçalarını ağ yerlerinin alt kısımlarından bacak uzunluk kısımlarını dikin.

Eski Tişörtlerden Tayt Yapım
Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı
Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı
Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı
Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı
Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı

Dikmiş olduğunu iki parça taytın bacak kısımlarını kumaşın tersinden iç içe geçirerek ağ kısımlarının eşit şekilde üst üste gelmesini sağlayarak resimde görüldüğü gibi boydan boya dikin. Taytınızın ana dikim yerleri bitmiş olacaktır.Şimdi sıra geldi taytın bel kısmını yapmaya; bunun için de tekrar eski bir tişörtünüzü alarak resimde gösterilen şekilde etek kısmından kesin bu kesilecek parça taytın bel bölümüne takılacak lastik kısmı olacaktır.Resimde gösterildiği gibi kesilmiş olan parçayı tayta dikerek dikiş bitirilir.

Eski Tişörtlerden Tayt Yapımı 4.5 5 Unknown Eski Tişörtten Yoga Taytı Yapımı Kullanmadığınız bir penye tişörtünüzü tayt yapabilirsiniz. Tişörtünüzü resimde gösterilen şekilde göğ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved