Deriden Çok Katlı Boncuklu Bileklik Yapımı

 


Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik
Deriden Çok Katlı Boncuklu Eişi Bileklik Yapımı - Resimli Anlatım

Tek şerit halinde bilekliklerden veya bileziklerden sıkılan kendine fazla katlarla bileklik yapabilir.


Genellikle bu tür birbirine bağlı bilezik bileklik modellerinde uzun iplerden kullanılması lazımdır.

Ara kesitler olmadan sıralı bir şekilde aksamadan bileklik sarmal şeklinde yapılabilir.

Yapılışı: Birinci aşama; bileklik yapımının başlangıcı için iki tane uzun deri ipi bunların boylarını bileğinize dolayarak siz karar vereceksiniz genellikle 1 metreden aşağı kısa uzunlukla yapılmıyor.

Bunun için iki deriyi başlangıç ve ayrıca kilit görevi yapacak şekilde düğmenin veya kot pantolon zımbasından bir kapatma aracına bağlayın.
Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik Yapımı
Başlangıç noktasını bilekliğin yaptıktan sonra 2. resimden başlayarak sıra ile önce ipleri dolayarak örmeye başlayın. 6 tur deri ipin birini diğerine doladıktan sonra deri ipin ucunu dolanan iplerin arasından geçirerek gemici düğümü yapılmış oluyor bu arada iki derinin arasına boncukları dikmek için boncukların renginde ip de deri iplerin birine bağlanarak, 7. resimde olduğu şekilde iğneyle boncuklar iki deriden geçirilerek sıra ile dikilmeye başlanır, 8. resim, bu şekilde boncuklar dikilerek bileklik yapılmaya başlanır.
Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik Yapımı
Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik Yapımı
Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik Yapımı
Farklı renklerde boncukları dikmeye sıra geldiğinde iki deri birbirine bağlanarak yeni ve farklı renkte boncuklarla dikim devam edilir bu arada dikme ipi kopartılmaz farklı renkte boncuklara başlandığı zaman bile, bu şekilde sıralı olarak resimlere bakılarak boncuklar derilere dikilir ve gerekli yerlerde düğümler atılarak çok katlı bileklik yapımı tamamlanmış olur.

Bundan başka renkli değişik boncuklarla dikilerek yapılan benzer modelde bileklik modeli de aşağıda verilmiştir.
Deriden Çok Katlı Boncuklu  Bileklik Yapımı 2

Deriden Çok Katlı Boncuklu Bileklik Yapımı 4.5 5 Unknown Deriden Çok Ka tlı Boncuklu Eişi Bileklik Yapımı - Resimli Anlatım Tek şerit halinde bilekliklerden veya bileziklerden sıkılan kendine f...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved