Bulaşık Rafından Bilezik Yapımı

 


Bulaşık Paspasından Bilezik Yapımı
Plastik Bulaşık Altlığından Elişi Bilezik ve Küpe Yapımı - Resimli Anlatım

Mutfakta kullanılan plastikten ya da silikondan yapılmış su emen bulaşık altlıkları vardır.Yuvarlak, kare, dikdörtgen veya değişik geometrik şekillerin birbirlerine eklenmiş bir vaziyette örtü şeklinde olurlar.

Mutfak tezgahında lavabo yanlarına bulaşık yıkama sepetinin altlarına veya yanlarına konularak yıkanmış tabakların bardakların süzülen sularını emmeye çekmeye yarayan bu plastik örtülerle kendinize takılar da yapabilirsiniz.

Örneğin kalın veya ince bilezik yapmak istenirse makasla belli uzunluk ve genişlikte bu plastik örtülerden kesilir. Küpe yapmak istenirse birbirine ekli şekilde olan bu plastik örtülerden istenilen uzunlukta kesilir.

Kesilen bu parçaları yaldız sprey boyalarla boyayarak kuruması beklenir.

Boyalar kuruduktan sonra bilezik olarak takılacak parçaya kol da takıldığı zaman birleştirici olarak bağlamak için kurdele veya ipler deliklerden geçirilerek bağlama yapılır. 
Küpe olarak ayrılan parçayı takmak için ise küpe takma aparatlarından takılarak küpeler hazır olmuş olur.
Bulaşık Paspasından Bilezik Yapımı
Bulaşık Paspasından Bilezik Yapımı
Bulaşık Paspasından Bilezik Yapımı

Bulaşık Rafından Bilezik Yapımı 4.5 5 Unknown Plastik Bulaşık Altlığından Elişi Bilezik ve Küpe Yapımı - Resimli Anlatım Mutfakta kullanılan plastikten ya da silikon dan yapılmış...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved