Piramit Bileklik Yapımı

 


Piramit Bileklik Yapımı
Piramit şeklinde yapılan kolye, küpe, bileklikler çok güzel oluyor ve değişik bir model çalışması olduğundan zevkle yapacağınız bir takı çalışması olacak.

Piramit bileklik yapımında boncukların renk seçimlerini resimdeki gibi de yapmanız mümkün, kendi tercihinize göre de yapabilirsiniz.


Piramit bileklik kolye yapımında en azından bir rengin tonlarından seçmeye çalışın. Örneğin kırmızı boncuk seçtiniz; kırmızının bir ton açığını ve pembe rengi de araya ekleyin.

Dikkat ederseniz piramit bileklikte boncukların dizilişindeki renk skalası da ayrı bir hava vermiş oluyor.

Piramit bileklik yapımında kullanacağınız ip lastik olacak. Lastik esnek olduğu için piramit bileklik bileğinizden kolaylıkla geçecek. Piramit bilekliği yapmaya başlarken lastik ipe 7 tane boncuk geçirin. 
Piramit Bileklik Yapımı
Lastik ipe 7 boncuk geçirdikten sonra lastik ipi iki boncuk başta kalacak şekilde döndürerek üçüncü boncuğun içinden geçirin. 
Piramit Bileklik Yapımı
Piramit bilekliği yapmak için üçüncü boncuğu geçirdiğiniz lastik ipe fazladan boncuk ekleyerek tekrar sıradaki boncuğun içinden geçirin.
Piramit Bileklik Yapımı
Piramit bilekliğin yapımında bir boncuktan geçirdikten sonra ipe boncuk takıp sıradaki boncuktan geçirerek piramit bilekliği yapmaya devam edeceksiniz. 
Piramit Bileklik Yapımı
Piramit Bileklik Yapımı

Piramit Bileklik Yapımı 4.5 5 Unknown Piramit şeklinde yapılan kolye, küpe, bileklikler çok güzel oluyor ve değişik bir model çalışması olduğundan zevkle yapacağınız bir takı ç...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved