Örgü Yonca Ajur Modeli Yapımı

 


Yonca Ajur Modeli
Örgü Yonca Ajur Modeli Nasıl Yapılır?

Dilimli şekilde bluz örgülerin lastik kısımlarında özellikle çok hoş duruyor.

Bu modelle çocuğunuza bebeklere giysiler örüldüğünde daha tatlı durur,

Yonca ajur modelinin işlenişi;
1, sıra; kenar daki ilk baştaki ilmek boş olarak örülmeden şişe geçirilir.

Yonca Ajur Modeli
2, sıra; kenar ilmeğin yanındaki ilmek düz örülür.
Yonca Ajur Modeli
3, sıra; düz örüldükten sonra ip şişe boş dolanır ajur modelinin delik kısmı oluşur bu şekilde yanındaki 4 tane ilmek düz örülür.

Yonca Ajur Modeli

4, sıra; bir ilmek örülmeden sağa şişe geçirilir yani sol şişten sağ şişe örülmeden olduğu şekilde ilmek geçirilir ve 2 ilmek aynı anda ipten geçirilip örtülerek 1 ilmek eksiltilir.
Yonca Ajur Modeli

5, sıra; örmeden alına ilmek yukarıda ilmek eksiltmeden önce bir şişten öbürüne geçirilen ilmeği kast ediyoruz, bu boş ilmek sol şiş yardımı ile iki ilmeğin üzerinden geçirilir.
Yonca Ajur Modeli

6, sıra; iplik; şişe dolanır, bu 3, ajur için yapılan örmedir, ve iplik şişin arkasında kalacak şekilde 7 ile 8, ilemğin arasına batırılır ve iplik arkadan şişe dolandırılır.
Yonca Ajur Modeli
7, sıra; Arkadan şişe dolanan iplik önden çekilip uzatılarak sol şişin başına takılır, uzatılan iplikle 7 ilmeğin ilk 2 ilmeği birlikte örülür, yanındaki 2 ilmek birlikte örülüp geriye kalan 2 ilmek düz örülür ( 5 ilmek kalır), sol taraftaki ajur oluşturulur, arka yüzde ilmekler ters örülerek örnek bitirilir.

Örgü Yonca Ajur Modeli Yapımı 4.5 5 Unknown Örgü Yonca Ajur Modeli Nasıl Yapılır? Dilimli şekilde bluz örgülerin lastik kısımlarında özellikle çok hoş duruyor. Bu modelle çoc...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved