Örgüde Saç Örgüsü Yapımı

 Saç Örgüsü Yapımı
Saç Örgüsü Modeli Yapımı - Resimli Anlatım

Yün örgüde saç örgüsü modeli çok sık yapılan modellerden biridir. Şişe atılan ilmekler işlenerek lastikten sonra model çıkartılmaya başlanır yani lastik örgü örüldükten sonra düz örgüye veya esas örgü diye tabir edelim geçildiği zaman; saç örgü için örülme aşamalarına başlanır.

Saç örgüyü kaçarlı ilmekler den yapılacağına karar verilir.


Örneğin; 3+3 veya 4 +4 yada daha kalın bir şekilde yapılmak istenirse buna göre eşit şekilde hesaplanır. Kazak veya hırka da, ön kısma kaç tane saç örgü yapılacağı hesaplanır iki tane örülür kazağın ön tarafında sağ ve sol da olmak koşulu ile veya 3 tane de olabilir buna siz karar verirsiniz. Saç örgüyü yapmak için 5-6 sıra düz örgü ördükten sonra ortadan saç örgünün bükümü için kaçarlı ilmeğe ayırdıysanız sağ şişteki bu ilmekleri işlemeden sol şişe aktaracaksınız ve büküm oluşmaya başlamış olacak. Dönüşte ki işlemede saç örgü bükümünü boğumunu birlikte örerek tam saç örgünün boğumunu yapmış olacaksınız. Bu şekilde örmeye devam ederek belli aralıklarla saç örgü boğumlarını yapacaksınız.
Saç Örgüsü Yapımı
Saç Örgüsü Yapımı

Örgüde Saç Örgüsü Yapımı 4.5 5 Unknown Saç Örgüsü Modeli Yapımı - Resimli Anlatım Yün örgüde saç örgüsü modeli çok sık yapılan modellerden biridir.  Şişe atılan ilmekler işl...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved