Kurdele ile Sümbül Buketi Süslemesi Yapımı


Kurdele Nakışı ile Sümbül
Kurdele Nakışı ile Sümbül Demeti Yapımı - Resimli Anlatım

Kurdeleden sümbül buketi süslemesini resim panolarında, yatak örtülerini süslemelerinde, masa veya fiskos süslemelerinde de kullanabilirsiniz.

Kurdeleleri enli kurdelelerden ve sümbül için aynı rengin tonlamaları farklı olan renklerinden kullanılacaktır.Örneğin koyu eflatun ve açık eflatun şeklinde olacaktır.


Çiçek demetinin yapımında çiçeğin sapları için yeşil kurdele kullanılacaktır. Bundan başka farklı renkte ve ince enlilikte bukete fiyonk havası vermek için kullanılacak kurdele lazım olacaktır.

Kurdelelerle sümbül yapımına başlandığında her eflatun renkteki kurdeleleri sümbülün yapraklarını yapmak için hafif ikiye katlayarak bükerek dikilecektir. Bu şekilde açıklı koyulu renkte olan kurdeleleri resme bakarak süslemeyi yapacağınız kumaşa dikin. Dikişlerin kurdelelerin baş ve alt kısımlarından kumaşa tutturarak dikilecek ve görünmeyecek şekilde dikişler olacaktır.

Sümbül yaprakların her alt kısımlarını hafif büzerek dikim yapılacaktır.sümbülleri öbek şeklinde yani gruplar şeklinde dikin, aralarından yaprak süslemelerini yapmak için enli kurdelelerden geçirilecektir.

Sümbüllerin dikimleri bittikten sonra yapraklar aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yapılacaktır 


Son olarak ince kurdeleyi sümbül buketinin arasından geçirecek şekilde dikerek süsleme bitirilecektir.
Kurdele Nakışı ile Sümbül Demeti Yapımı
Kurdele Nakışı ile Sümbül Demeti Yapımı

Previous
Next Post »

1 yorum:

Click here for yorum
Adsız
admin
15 Kasım 2016 16:56 ×

merhaba
bir projem için kurdela nakışı yaptırmam gerekiyor. size nasıl ulaşabilrim.

Congrats bro Adsız you got PERTAMAX...! hehehehe...
Reply
avatar