Kalıpsız Tunik Dikimi

 


Kalıpsız Tunik Dikimi
Kalıp olmadan da kendinize kolaylıkla tunik dikebilirsiniz. Kumaşı ikiye katlayarak boyun oyuğunu yaptıktan sonra kol kısımları haricinde yanlardan makine de dikiş çekerek tuniği dikmeniz çok bir zaman da almaz.

Tuniği isterseniz yan dikişlerini yapmadan içine giyeceğiniz askılı bir bluzla ve beline bir kemer takarak da kullanabilirsiniz. Dikeceğiniz tuniği pantolonların, taytların üzerine giyebileceğiniz gibi bikini üzerine de giyebilirsiniz.

Kumaş bu modelde düz renk sade seçilmiş ama desenli renkli kumaşlardan da yapılabilir. Tuniği dikeceğiniz kumaş tercihlerinizde penye veya şifon türü dökümlü kumaşları tercih etmelisiniz.

Penye haricinde başka kumaşlarla yapacağınız tuniklerin yaka, kol ve etek uçlarına makine dikişi çekilmelidir.Çünkü kumaştan iplik atmaları ile kumaşın iplikleri atar ve sarkar. 
Aşağıda tuniğin yaka kısmını nasıl keseceğinizin çizimsel şeması verilmiştir.

Tuniğin başka bir tarafını kesmeye gerek yoktur Kumaş bol bir şekilde olduğu gibi düz inerek , bele takılacak bir kemer vasıtası ile dökümlü hareket kazandırılacaktır ama siz kemer kullanmayı istemezseniz kol kısımlarından eteğe kadar her iki yandan kumaşa içe doğru hafif eğrilik vererek kesebilirsiniz. Aşağıdaki resimde ortadaki  üçgen şekil tuniğin yaka kısmıdır.Arka ve ön kısımlardaki küçük yuvarlak işaretler ön ve arkanın uzunluklarının aynı olacağını gösterir.
Kalıpsız Tunik Dikimi

Kalıpsız Tunik Dikimi 4.5 5 Unknown Kalıp olmadan da kendinize kolaylıkla tunik dikebilirsiniz.  Kumaşı ikiye katlayarak boyun oyuğunu yaptıktan sonra kol kısımları haricinde...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved