Işıltılı Krem Parfüm Yapımı

 


Işıltılı Krem Parfüm Yapımı
Evde Krem, Katı Parfüm Yapımı

Çantanızda küçük kutusunu rahatlıkla taşıyabileceğiniz krem parfümler özellikle bu sıcak yaz günlerinde sizlerin kurtarıcısı olacak.

Büyük sprey deodorantlar olsun , parfüm şişeleri olsun el çantanızda fazla yer kapladıkları gibi ağırlıkta yaparlar.

Bundan başka moda olan bayanlar için küçük el çantalarında bu tarz parfüm şişelerini taşımak zordur, küçük çantalara büyük olduklarından dolayı zar zor sığarlar başka eşyalarınızı koyacak yer bırakmazlar ama bu şekilde küçük kapaklı kutularda evde kendinizin yapacağı krem parfümleri istediğiniz çantanıza sığdırabilirsiniz ve fazla yer kaplamadıkları gibi ağırlıkta yapmazlar.

Katı, krem evde parfüm yapımında kullanılan malzemeler doğal ürünlerden oluşmuştur.

Işıltılı katı parfüm yapımı için gerekli olan malzemeler, balmumu, krem parfümün ışıltılı olması için ışıltılı göz farı, uçucu yağlardan istediğiniz kokuda olanlarından, mesela karanfil, lavanta ve badem yağı karışımı , nane uçucu yağı da olabilir katabilirsiniz.Kokular birden fazla olmalı bu uçucu kokular aktarlarda satılır.

Işıltılı krem katı parfüm yapımı için , yanmaz bir tavanın içine balmumunu keserek konulur ve erimesi beklenir,Balmumu erimeye yakın içine birer çay kaşığı çiçek yağarlından eklenerek tahta kaşık yardımı ile karıştırılır.Tencerenin altı balmumu eridikten sonar söndürülür ve soğuması beklenir.

Soğumaya yakın ışıltı vermesi açısından ışıltılı göz farlarından çok az bir miktar eklenerek krem katı parfüm tekrar tahta kaşık yardımı ile karıştırılır.Soğuduktan sonra küçük kapaklı kutulara konularak çantanızda saklayıp kullanabilirsiniz.

Işıltılı Krem Parfüm Yapımı

Işıltılı Krem Parfüm Yapımı 4.5 5 Unknown Evde Krem, Katı Parfüm Yapımı Çantanızda küçük kutusunu rahatlıkla taşıyabileceğiniz krem parfümler özellikle bu sıcak yaz günlerinde si...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved