Eski Eşyaları Değerlendirme

 


Eski Dikiş Masalarını Değerlendirme
Evinizde bir kenara attığınız eşyalarınız varsa onları daha değişik amaçlar için kullanabilirsiniz işinize yarayacak başka eşya yapımlarında olsun değerlendirerek yeni ev eşyalarınız olabilir.

Bunlardan biri eskilerin 45 lik plak dedikleri şimdi neredeyse zor bulunan Long Play yani uzun çalar plaklar diğer adı ile büyük plaklardan sehpa yapabilirsiniz. Ana iskelet sehpanızın üzerine bu plaklardan yapıştırarak olur.


Eski Eşyaları Değerlendirme
Evinizde bir tahta sandığınız var ise ve atmaya da kıyamıyorsanız bu sandıkların üzerine minderlerle yastıklarla süsleyerek güzel bir köşe yapabilirsiniz.Bu sandık modelinden ben de de var üzerine televizyon koyarak değerlendirdim.

Antika değerinde bir dikiş makinesi demir ayaklar dökme demirden yapılmış ve tekrar boyanarak çok güzel dekoratif masa olarak kullanılıyor.Böyle dikiş makineniz var ise boyamak isterseniz ilk olarak kalın zımpara kağıdı ile iyice bir güzel zımparalayacaksınız ve iyice sildikten sonra yağlı boya ile en aşağı 2 kat boyayacaksınız hem yağlı boya demirin paslanmasını da geciktirmiş olur.
Eski Eşyaları Değerlendirme
Bayağı eski bir sehpa muhtemelen düz tahta çakılarak yapılmış ve boyaları dökülmüş yani eskiliği iyice belli oluyor ama dikkat ederseniz sehpanın üst kısmındaki boya yeniden elden geçmiş …

Eski şifoniyerin yerine yepyeni bir şifoniyer… Nasıl ama yapım biraz meşakatli çünkü bayağı zımparalamak gerekiyor ama buna değer tahtaya hiçbir şey olmaz. Kalın uçlu zımpara kağıdı ile iyice zımparalayarak eski boya kalıntılarını yok ettikten sonra temizleyerek yağlı boya ile 2-3 kat boyayacaksınız sprey boya ile de boyayabilirsiniz son olarak da boyalar kuruduktan sonra vernik sprey ile vernikleyeceksiniz.

Eski Eşyaları Değerlendirme

Eski Eşyaları Değerlendirme 4.5 5 Unknown Evinizde bir kenara attığınız eşyalarınız varsa onları daha değişik amaçlar için kullanabilirsiniz işinize yarayacak başka eşya yapımları...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved