Deri İplerden Dolamalı Bileklik Yapımı

 


Deri İpden Dolamalı Bileklik Yapımı
Deriden dolamalı boncuklu taşlı bileklik yapımı

İnce derileri iki sıra şeklinde kullanarak aralarına boncuk dikerek belli uzunlukta bileğinize birkaç kez dolanacak şekilde bileklik yapalım.


Yapılışı: İlk olarak tek deri ipi alarak bileğinize dolayarak ikili üçlü dolama yaparak veya daha fazla da yapmanız mümkün, ölçü alın.

Aynı şekilde karşılıklı gelecek biçimde almış olduğunuz ölçüde bir tane daha deri ip kesin ve siyah ipliği iğneye takarak birinci deriden iğneyi geçirerek iğneye bir tane boncuktan geçirerek ikinci deri ipe iğneyi geçirerek dikin. Bu şekilde iki deri ipin arasına boncukları dikerek boncuklu deri iplerden dolamalı bileklik yapımı tamamlanacak.
Deri İpden Dolamalı Bileklik Yapımı
Son olarak değişik modelde bir düğmeyi veya yuvarlak metal halkayı derinin bir tarafına dikin. Bilekliğin diğer ucunda deriden bu metal veya düğmeye geçirilecek şekilde halka yaparak bilekliğin yapımını bitirin.

Deri İplerden Dolamalı Bileklik Yapımı 4.5 5 Unknown Deriden dolamalı boncuklu taşlı bileklik yapımı İnce derileri iki sıra şeklinde kullanarak aralarına boncuk dikerek belli uzunlukta bileği...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved