Çift Yüzüklü Bilezik Yapımı

 


Çift Yüzüklü Bilezik Yapımı
Çift Yüzüklü El işi Bilezik Yapımı

Her zaman bu tarz bilezik modellerine tak parmağa geçirilen yüzük ve devamında bileğe kadar uzanan zincirle takılmış bilekliği, bileziği beraber görürüz.

Şimdi ki bu modelde iki parmağa ayrı olarak geçirilmiş iki yüzüğün birleşimi ile yapılan bilezik modelini inceleyeceğiz.

Bu tarz bileziklere bazı kültürlerde Arap veya Osmanlı işi bilezik modeli deniliyor.


Yüzük ve bilezik bir biri ile bağlı bir şekilde oluşu aslında otantik bilezik modelinin de çağrışımını yapıyor, aslında bu modeldeki bileziklere otantik model bilezik denilse uygun olur.

Parmak ve bilek ölçünüzü alarak zincirleri bu 3 ölçüye göre karga burun ile keserek bileziği yapmaya başlayın. Yüzük olarak kesmiş olduğunuz zincirleri yuvarlak şekilde birbirine ekleyin, bileklik olarak ayırdığınız zincirlere kilit aparatlarını takın.

Şimdi sıra geldi, ara zincirleri takmaya, bunun için her iki yüzüğe ayrı olarak iki zincir takarak uzun zincire takarken birleşme yerlerine boncuklar takarak bilezik modelini hareketlendirmiş olursunuz.


Çift Yüzüklü Bilezik Yapımı 4.5 5 Unknown Çift Yüzüklü El işi Bilezik Yapımı Her zaman bu tarz bilezik modellerine tak parmağa geçirilen yüzük ve devamında bileğe kadar uzanan zi...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved