Renkli İplerden Değişik Bilezik Yapımı

 


İplerden Bilezik Yapımı
Bu yaz günlerinde cıvıl cıvıl renklerle bilezikler insanın içini aydınlatıyor. Bu renkli birçok iplerden bilezik yapacaksınız ve yanına metal işlemeli bileklik takacaksınız. Çok hoş durur. Sarı veya beyaz metal bileziklerin, bilekliklerin arasında bu renkli bilezik harika durur.

Yapımı da çok kolay. Bileğinizin ölçüsüne göre çok fazla uzunluk gerektirmeyen kısa kısa renkli ipleri alın. Toplamda 7 – 9 rengi bir arada kullanabilirsiniz. Burada önemli olan bileziğin her iki ucunda kıstırma aparatını geniş almanız. Bu tip değişik aparatları her zaman belirttiğim şekilde takı satan dükkanlarda bulabilirsiniz. 

İpleri ilk olarak kıstırma aparatına kıstırın ki, iplerin bir ucu sabitlensin . Sonra bütün ipleri döndürerek yani kıvırarak öbür uçlarına diğer kıstırma aparatını takın karga burun vasıtası ile. Bileziğin tam ortasına bu aksesuar metallerde satılıyor bir uçları açık oluyor. Bileziğin tam ortasından takarak kıstırın. Buraya takmanızın sebebi kıvırdığınız iplerin geri açılmaması için ortaya metal aksesuar takmanız uygun olur .

Son olarak kilit aparatlarını da taktığınız zaman bileziğiniz hazır olur.


Renkli İplerden Değişik Bilezik Yapımı 4.5 5 Unknown Bu yaz günlerinde cıvıl cıvıl renklerle bilezikler insanın içini aydınlatıyor. Bu renkli birçok iplerden bilezik yapacaksınız ve yanına me...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved