Profesyonel Makyaj Hileleri

 


Profesyonel  Makyaj Hileleri
Yüzünüzdeki Kusurları Kapatan Makyaj Hileleri için Öneriler

Hepimizin yüz hatları dört dörtlük değildir. Elbette yüzümüzde kusurlu kısımlar mevcuttur. Yüzümüz vücudumuza benzemez.


Bedenimizdeki kusurları giysilerle örtebiliriz ama yüzümüz söz konusu olunca bunu yapabilmek zordur.

Profesyonel makyaj hileleri bir takım çareler bulunur.
Günümüzde artık kadınlar eskisi gibi estetiğe ilgi duymuyorlar.Doğal hallerinin kalmasından yanalar.

Birkaç ufak rötuşla yüzünüzdeki kusurları kapatmanız mümkündür. Yapacağınız makyaj tonlarında koyu renkler profesyonel makyaj hilelerinden bir tanesidir. Koyu renk makyaj malzemeleri yüzdeki kusurları kapatmakta kolaylık sağlar. Makyaj hilelerinde kaçınılması gereken bir kuralda açık renk makyaj malzemeleri kullanmamaktır. Renk tonları açık olduğu için yüzdeki görünmesini istemediğiniz kusurları daha çok öne çıkarır. 

Size birkaç işinize yarayabilecek  profesyonel makyaj hileleri 

Burnunuz kemikli ise,
  kemikli orta kısmına koyu renk allık ve pudra sürün. Koyu renk kemiklerin çıkıntılarını kapatır. Kemikli tümsekli burunlar için makyaj hilesi örneği.

Düz ve Kısa Burun, böyle burunlara makyaj yaparken açık renk allığı kaş ortasından başlayarak burnun ucuna doğru sürün. Böylelikle burun düz ve kısa görünümünü allık sürerek ufak hilelerle kapatılmış olur.

Burun Büyük ve Uzunsa, Kolaylıkla yapılabilecek bir makyaj hilesi ile küçük göstermek mümkündür.  Burnunuzun ucuna hafif allık fırçasıyla boyayın hafif pembe veya şeftali tonlarında allıklar olabilir.

Burun  Çok genişse, burnunuzun orta kısmına burnun ucundan başlayarak kaşlarınızın orta kısmına az bir mesafe kalana kadar şeftali tonunda allığı hafif şekilde sürün. Burnunuzun yan kısımlarına daha koyu renkte allık renklerinden hafif dokunuşlarla sürerek profesyonel makyaj uzmanlarının yaptıkları gibi hataları kapatırsınız.

Gözleriniz Birbirine Çok Yakın ise, açık renk fardan koyu fara doğru bir renk uygulaması yapmalısınız. Göz kapaklarınızın iç kısmından kaşların başlangıcından başlayarak açık renk far sürün.Farın tonlarını göz kapağınızın dışına doğru sürerken rengini koyultarak koyu farlardan sürerek yüzdeki kusuru ufak hile ile kapatmış olursunuz.

Gözlerinizin Arası birbirine Uzaksa, makyaj yapımına  gözün dış kısmından başlayacaksınız. Açık renkte far  sürerek başlanır. Göz kapağının ortasına gelince koyu renk far uygulamasına geçin.


Profesyonel Makyaj Hileleri 4.5 5 Unknown Yüzünüzdeki Kusurları Kapatan Makyaj Hileleri için Öneriler Hepimizin yüz hatları dört dörtlük değildir. Elbette yüzümüzde kusurlu kısımla...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved