Plastiği Eriterek Rüzgar Çanı Yapımı

 


Plastiği Eriterek Elişi Rüzgar Çanı Yapımı

Başlangıç olarak kullanmadığınız  plastik bardakları dilim dilim keserek parçalara ayırın. Kesmiş olduğunuz bu parçalar ince kalınlıkta olur. Şimdi bunları fırın tepsisine koyun. Altlarına yağlı kağıt sererek tepsiye yerleştirin.

Fırını 250 dereceye getirerek tepsiyi fırının içine koyun. Fırının ısınmasını beklemeden. Tepsi içerideyken fırın ısınsın. 10 dk kaldıktan sonra fırına bakın.

Kesmiş olduğunuz plastik halkaların eriyip kalınlaştığını enlerinin kesik hallerinden iki kat daha uzun olduklarını göreceksiniz. Aynı cd gibi şekli olacaklar. Bu durma geldiklerinde fırından çıkartın ve erimiş plastiklerin soğumalarını bekleyin. Yalnız soğumasını beklerken, yuvarlak erimiş plastiklerin alt ve üstlerine birer delik açın. Bu deliklerden asmak için ipler geçirilecek. Ayrıca isterseniz bu plastiklerin arasına metal süslerde koyarak aynı rüzgar çanı gibi ses çıkarmalarını da sağlamış olursunuz.

Soğuduktan sonra ipleri geçirin ve balkonunuza veya pencerenize ya da evinizde nereye asmak istiyorsanız asabilirsiniz.Plastiği Eriterek Rüzgar Çanı Yapımı 4.5 5 Unknown Plastiği Eriterek Elişi Rüzgar Çanı Yapımı Başlangıç olarak kullanmadığınız  plastik bardakları dilim dilim keserek parçalara ayırın. Ke...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved