Pet Şişeden Takılık Yapımı

 


Pet Şişeden Takılık Yapımı
Pet Şişeden Takılık Yapımı

Takılarımıza takılık yapalım kat kat tabaklı şekilde güzel çok amaçlı kullanabileceğiniz bir eşya koyma aksesuarı yapalım.

Pet şişelerle takılık yapımında tamamen pratik bir şekilde yapabileceğiniz hususlarla bu çalışmayı yayınlıyorum.


Şimdi gelelim gerekli olan malzemelere boş kullanmadığınız büyük boy 1.5-2 veya 2.5 litrelik pet şişelerin alt kısımlarından lazım bunun için 3-4 tane eğer yok ben daha çok katlı istiyorum diyorsanız daha da katlı yapabilirsiniz.Bundan başka kullanılacak malzeme kalın elektrikçilerde satılan kalın ve uzun vidalar gerekli olacak pet şişeleri delmek için kebap şişinden bir tane yeterli olacak.

Pet şişelerin alt kısımlarını yükseklikleri 5 cm aşağı olmayacak şekilde bıçakla kesin. Her kestiğiniz kısımları çakmakla yakarak kestiğiniz pet şişeyi elinizde döndürerek kenarlarındaki plastiğin kesik olan kısımlarını ki bunlardan dolayı elinizi bile keser çakmağın ateşini hafif değdirerek yakın. Bu yakma işlemi kenarları yumuşatacak plastik en bakımından genleşme yaparak sertlik gidecek.
Pet şişelerin yani pet tabakların kenar kısımlarının işlerini bitirdik. Şimdi sıra geldi tam ortalarından deleceğiz. Bunun için kebap şişini yemek pişirdiğimiz ocakta ucunu ısıtın ve pet tabakların ortalarından batırın biraz sert bir şekilde şişi ittirerek ilerlettiğinizde pet şişeler delinir. Pet şişeleri deldikten sonra en altta kalacak olan pet şişe tabağını yere bakar şekilde durdurarak yani ters döndürerek kalın vidaları deldiğiniz deliklerden geçirin her vidayı geçirdiğinizde üstüne bir tane pet tabağını koyun.Yani 4 katlı 4 tane pet tabak koyacaksanız aralara 3 tane kalın vidalardan takacaksınız. Tabakları birbirine tutturmak için.

Pet Şişeden Takılık Yapımı 4.5 5 Unknown Pet Şişeden Takılık Yapımı Takılarımıza takılık yapalım kat kat tabaklı şekilde güzel çok amaçlı kullanabileceğiniz bir eşya koyma akses...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved