Mukavva Kutudan Askılık Yapımı

 


Askılık Yapımı
Mukavva Kutudan Askılık Yapımı - Resimli Anlatım

Kravatlar ve eşarplar için satılan çok bölmeli askılıkları mağazalarda görmüşsünüzdür. Bizde mukavva kutudan sizde kendinize böyle çok yuvarlak halkalı askılık yapacağız.


Yapımı da kolay. Sert madde olduğundan dolayı mukavva bu gibi eşya yapımlarında rahatlıkla kullanılır.

Yapılışı: Rulo şeklindeki mukavva kutuları enleri 1 cm den az olmayacak şekilde maket bıçağı ile kesin.
Askılık Yapımı
Halkaları kumaş parçaları ile sarın bu sarma işleminde mukavvanın yüzeyine silikon yapıştırıcıyı sürün ve kumaşı öyle sarın.
Fular-Kravat Askılık Yapımı
Kumaşlarla mukavvaları sardıktan sonra evinizde artık kalmış yün iplik parçalarını değerlendirerek farklı renklerde kumaşla sarmış olduğunuz mukavva halkaları tekrar üzerilerine silikon yapıştırıcı sürerek sarın.

Bütün halkalar sarıldıktan sonra birbirlerine tekrar yün iplikler aracılığı ile bağlayın sıkı bir şekilde ipleri dolayarak,  askılığın halkalarının işlemleri tamamlanmış olacak.

Şimdi sıra geldi bu halkaları takacağınız askılığa evinizde bulunan askılıklardan bir tanesine takacağınız gibi şeklini bozmadan, aynı şekilde normal askılıkların kenarlarını keserek de görüntü daha hoş dursun diyorsanız bu şekilde de yapabilirsiniz.


Mukavva Kutudan Askılık Yapımı 4.5 5 Unknown Mukavva Kutudan Askılık Yapımı - Resimli Anlatım Kravatlar ve eşarplar için satılan çok bölmeli askılık ları mağazalarda görmüşsünüzdür. B...

1 yorum:

Unknown dedi ki...

Bence yapılışı kolay ama çok iş görecek güzel tasarım. Elinize sağlık.

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved