Kavanozdan Avize Yapımı

 


Kavanozları hep içindeki yiyecekler bittikten sonra başka şeyler koymak için kullanırız. Genellikle bu böyledir. İşte boncukları, iğneleri koyarız veya başka şeyler koyarız. Şimdi de kavanozlarla avize yapacağız.

Burada kavanozlar dışında bize lazım olacak eşya avizenin iskeleti lazım olacak. Kavanoz her halükarda evlerde olan bir eşyadır. 

İlk işlem kavanozları istediğiniz renge kavanozun içinden boyayın ister cam boyayla veya sulandırılmış su bazlı akrilik boyayla akrilik boya çok katı olmasın bu sefer yanan ampulün ışığını kapatır. Benim tercihim cam boyayla boyamak.

İkinci işlem olarak, avize metal askılıktaki cam karpuzları takma yerlerine silikon yapıştırıcı ya da kuvvetli yapıştırıcı ile sürün ve ortalarını kestiğiniz kavanoz kapaklarını ki ortalarından ampul takılacak duy yerlerine onun için kapakların orta kısımları kesilecek. Kapakları yapıştırıcı sürdüğünüz avizeye yerlerine yapıştırın.
Ampulları da takın ve son olarak boyaları kurumuş kavanozları, kapaklara takarak avizenizin işlemini bitirin.

Kavanozdan Avize Yapımı 4.5 5 Unknown Kavanozları hep içindeki yiyecekler bittikten sonra başka şeyler koymak için kullanırız. Genellikle bu böyledir. İşte boncukları, iğneleri...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved