Kaş Şekline Göre Makyaj

 


Kaş Şekline Göre Makyaj
Kaşınıza Göre Far Sürme Teknikleri

Hemen hemen her yerde okuduğunuzda göz şekline göre makyaj nasıl yapılır? Gözün rengine göre makyaj nasıl yapılır? gibi yazılara çok rastlamışsınızdır. Nasıl gözümüzün şeklini değiştiremiyorsak bazı kaş yapılarını da değiştirmek mümkün değildir.

Hani diyebilirsiniz işte kaşlar alınır veya boyanır. Evet bunlar yapılır, ama kaşınızın da bir yapısı vardır .Kılların kök dizilimi vardır. Ne kadar inceltirseniz veya kavisli ve yukarı doğru aldırmaya kalksanız da kaşları oluşturan kıl köklerini değiştiremezsiniz. İşte bu konuda kaşlara göre far sürümünü makyaj yapımını bu nedenle anlatacağım.

1. Resim, resme baktığımızda kaşların hafif yukarı doğru kalkık ve göz uçlarına doğru kavisli olduğunu görüyoruz. Kaş başlangıcının kalın ve sonlara doğru inceldiğini görüyoruz. Kaşların kalın olduğu yerlere koyu far sürümü gözünüzü kapatmış gibi olur. Kalın kısımlara açık renk far sürülmüş o kısmı geniş göstermek için. Kaşın sonlarına doğru incelen kısımlarına da koyu renk far sürülmüş. Kontraks oluşumunu bu şekilde yapılmış ve uyumu siz de fark ediyorsunuzdur.

Kaş Şekline Göre Makyaj
2. Resim; Yukarıdaki kaş yapısından daha ince ve daha yukarı kalkık bir kaş modeli .Kaşın başlangıcındaki kısım kaşın kuyruk kısmına göre kalın görmüş olduğunuz gibi ama yukarıdaki örnekteki gibi çok kalın değil. Onun için göz kapağının iç kısmından far sürmeye başlarken, renkli ve biraz koyu olan far sürebilirsiniz. Tabi ki kaşın sonlarına doğru sürülen far bir ton koyu olacak. Ama burada kaşa kadar koyu far sürülmüyor.Arada açık ton far sürümü var.
3. .Resim; Evet bu kaş yapısı herkes de olmaz konuya başlarken bahsettiğim kaşların kıl köklerinin dizim sırası diye ; işte en bariz örneklerinden biri de bu kaş şeklidir.Bu kaşı yukarıdaki resimlerdeki şekilde kaşlara döndürmeniz mümkün değildir. Kaşın orta kısmı en dik ve kalkık olan kısmıdır. Farınızın koyu rengini göz kapağınızın orta bölgesinde kullacaksınız.Kirpiklerinizin uçlarından başlayıp kirpik ortalarına gelerek kaşa doğru süreceksiniz.
4. Resim; bu resim de de yay gibi tabir edilen kaş modeliyle karşı karşıyayız. Aynen keman yayına benziyor. Şimdi koyu farı sürerken aynı kaşın şekline göre resimde gördüğünüz gibi süreceksiniz ve üst kısımlarına da açık far süreceksiniz.
5. Resimde; Bu kaş yapısın da da biraz ilk resimdeki kaşa benziyor ama yukarı doğru kalkık değil, kirpik uçlarından başlayıp koyu farı süreceksiniz. Kirpik başlangıcına da açık renk far sürülecek.
Kaş Şekline Göre Makyaj 4.5 5 Unknown Kaşınıza Göre Far Sürme Teknikleri Hemen hemen her yerde okuduğunuzda göz şekline göre makyaj  nasıl yapılır? Gözün rengine göre makyaj ...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved