Kahve Çekirdeklerinden Çiçek Yapımı

 


Kahve Çekirdeklerinden Çiçek Yapımı
Kahve Çekirdeklerinden Elişi Çiçek Yapımı - Resimli Anlatımı

Çekilmemiş kahve çekirdeklerini toplayıp farklı bir tasarımla elişi çiçek çalışması yapalım. Çok fazla kahve çekirdeği gerekmiyor, çiçeğin yapımında yani bu kadar kahveyi çiçek yapana kadar içerim diyecek kadar fazla gitmiyor merak etmeyin.


İlk olarak kartondan yuvarlak keserek, hasır ipleri  yuvarlayarak kartona silikon yapıştırıcı ile yapıştırın. Çiçeğin taban zemini hazırlanıyor.
Sonra kurumuş yaprakları her iki ucundan hafif ıslatarak kıvırmak için kolaylık olur. Kıvırın ve kartona yuvarlak şekilde sırayla yapıştırın. Kurumuş yapraklar kahve çiçeğinin yaprakları için bildiğiniz yaprakları kurutup yapabilirsiniz.
Yapraklarını yapıştırma işlemi bitince sıra geldi kahve çekirdeklerini yapıştırmaya. Resimde görüldüğü gibi ortadan başlayarak yuvarlaya yuvarlaya silikon yapıştırıcısı ile kahve çekirdeklerini yapıştırın ve işte elişi çiçek hazır.

Kahve Çekirdeklerinden Çiçek Yapımı 4.5 5 Unknown Kahve Çekirdeklerinden Elişi Çiçek Yapımı - Resimli Anlatımı Çekilmemiş kahve çekirdeklerini toplayıp farklı bir tasarımla elişi çiçek ça...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved