Kağıttan Gül Yapımı

 


Gül Yapımı
Kağıttan Elişi Gül Yapımı - Resimli Anlatım

Canlısını aratmayacak güller yapalım. Boyları istediğiniz uzunlukta olsun. Büyük uzun vazolara da koyabilirsiniz. Renkli kartonlardan diğer adı fon kağıtları yapabilirsiniz. Kağıtların renkleri; ye
şil ve pembe olacak.

Tabii siz farklı isterseniz başka renklerde de yapabilirsiniz. Güllerin sapları tercihinize göre tahta çubuktan ya da kalın bakır telden. Her iki cins kullanımda da sapları 2'li 3'lü bir araya getirerek, yeşil renk veya siyah renkte olabilir izole bantlarla yapıştırın. Bu bantları elektrikçiler de bulabilirsiniz.

Gülünüzün her bir taç yaprağını kalp şeklinde kağıttan keseceksiniz. Çiçeğinizi büyük boy yapmak istiyorsanız kestiğiniz kalp şeklindeki çanak yaprakların boyları 10- 15 cm arası uzunlukta olsun. Her bir gül için 20 tane kadar kalp şeklinde çanak yaprak kesin. Gülümüz geniş ve çok yapraklı olacak .

Yeşil yaprakları için 2 tane uzun yaprak boyları 15 cm olacak. 4 tane de gülün pembe çanak yapraklarının etrafını sarmak için olacak. Bütün malzemeler ve yapılışları resimlerde gösterilmiştir. Gösterişli güller yapalım.
Kağıttan Gül Yapımı
Önce gülün çanak yani taç yapraklarını daha önce anlattığımız şekilde hazırlamış olduğunuz tellere birbirinin içine geçecek şekilde silikon yapıştırıcısıyla yapıştırın. Pembe kağıtların yapışmasını bitirince sıra geldi. 4 tane kesmiş olduğunuz küçük yapraklara bunları da pembe yaprakların etrafını saracak şekilde yapıştırın ve son olarak gülün sapına 2 tane uzun yaprağı yapıştırdıktan sonra, gülünüz hazır olacak.
Aşağıdaki farklı renkte yapılmış olanı
Kalp Şeklinde Gül Yapımı

Kağıttan Gül Yapımı 4.5 5 Unknown Kağıttan Elişi Gül Yapımı - Resimli Anlatım Canlısını aratmayacak güller yapalım. Boyları istediğiniz uzunlukta olsun. Büyük uzun vazolar...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

sıradan fon kartonu ile denedim hiç hoş durmadı.sizin kullandığınız farklı bir karton türü mü?

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved