Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 


Işıltılı  Göz Makyajı Nasıl  Yapılır ?
Işıltılı Göz Makyajıyla Gözleriniz Parlasın.

Özellikle gece davetlerinde makyaja daha büyük önem veririz. Daha çarpıcı ve güzel olmasına dikkat ederiz. Işıltılı farlarla yapılan göz makyajları gözlerde güzel durur. Göz renginiz ister açık olsun ister koyu renk olsun fark etmez.


Her iki şekilde de çarpıcı bir görünüm elde edersiniz. Göz makyajına başlamadan önce yüzünüzü iyice bir güzel yıkayın nemlendirici sürün biraz bekleyin yüzünüzün cildine uygun yüz kremini de sürün. Cildinizin iyice emmesini bekledikten sonra fondöten ve pudrayı sürün. Göz altlarını kapamak için göz altı kapayıcınızı sürmeyi unutmayın. 

1. resimde, eflatun ve sarı ışıltılı farın müthiş uyumunu görüyorsunuz. Çarpıcılık katıyor zıt renkler... Zıt renkler deyip geçmeyin onlarında aralarında uyumlar vardır. Bir sıcak renkle bir soğuk rengin yan yana duruşu çok zıt olsa da müthiş uyum sağlar. Gözün iç kısmından başlanarak altın sarısı simli far sürülmeye başlanmış. Sarı farın yanından devam şeklinde sırayı eflatun biraz mora kaçan ışıltılı farla devam edilmiş. Aynı şekilde alt kirpik diplerine de morumsu göz farından sürülmüş.Alt gözün içine çekilen farla aynı renkte morumsu göz kalemini gözün iç kısmına çekeceksiniz. Üst göz kapağının içine siyah eye liner süreceksiniz ve bolca kirpiklerinizi rimelleyeceksiniz.

2. resimde, dikkatle baktığınız zaman hem mat far kullanılmış hem de ışıltılı far kullanılmış. Önce taban rengi yani mat farı sürün aynı ton renginde olan ışıltılı farı kirpiklerin diplerinden başlayarak göz kapağınızın orta kısmına gelene kadar yedirerek sürün ve alt kirpik diplerine mat olan farınızdan kısa bir hat çekin. Alt ve üst kirpiklerin diplerine ya likit liner ya da eye liner çekin ve kirpiklerinizi bolca rimelleyin.

3. resim; Bu göz makyajında açık yeşil far kullanılmış bu farda ki simler diğer örneklerimizde ki simli farlardan farklı dikkat ederseniz, sanki simi farı sürdükten sonra üzerine sürülmüş gibi, ama burada alt kirpik diplerine far sürme olayı yok.
4. resim; bu göz makyajında kullanılan renkler fazla grinin tonlarından siyaha doru gidiş ve pembenin tonları mevcut. Önce açık pembe farı tabana göz kapağının bütün her tarafına sürüyoruz. Önce açık renkler taban olarak sürülür farlarda unutmayın. Sonra göz kapağının iç kısmından başlayarak yani kaş başlangıcından itibaren açık gri farı sürüyorsunuz. Göz kapağının ortalarına doğru bir ton koyusunu sürmeye başlıyorsunuz ama birbirlerine yedirerek. Göz kapağının son uç noktasına doğru siyah ışıltılı farınızı yukarı doğru kavis yaparak sürüyorsunuz. Siyah farın üstünden ve altından başlayarak koyu pembe farı sürmeye başlıyorsunuz dikkat ederseniz kedi makyajında ki gibi çekik gözler oluşmaya başladı.koyu pembe farı sürerek göz kapağının iç tarafına bitimine kadar ince bir hat şeklinde sürmeye devam edin ve bitirin. Şimdi sıra geldi likit liner ile göze kalem çekmeye Gözün iç kısmından başlayarak alt ve üst kısımlara çekin ve bolca rimel sürün.

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 4.5 5 Unknown Işıltılı Göz Makyajıyla Gözleriniz Parlasın. Özellikle gece davetlerinde makyaja daha büyük önem veririz. Daha çarpıcı ve güzel olmasına d...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved