Grafon Kağıdından Sümbül Yapımı

 


Grafon Kağıdından Sümbül Yapımı
Renkli çok hoş vazolarınıza süs çiçekleri yapalım...

Sümbüller çok zarif ve hoş kokular yayan bir çiçek çeşididir.Kopacakmış gibi duran çiçeğin yaprakları ona daha bir narinlik katıyor.

Grafon kağıtları hafif ince ve kendinden buruşuk bir yapısı vardır. Kolaylıkla her şekle gelebilme özelliği vardır. Özellikle elişi çalışmalarında yaygın bir kağıt cinsidir. Sümbül çiçekleri için sarı ve pembe grafon kağıtları(siz isterseniz başka renklerde de kullanabilirsiniz.), Yaprakları ve sap kısmını sarmak için yeşil grafon kağıdı lazım. Silikon yapıştırıcı (eğer silikon yapıştırıcı yoksa yapıştırma bandı veya uhu da olabilir), makas ve bakır tel. 

1.Resimde görüldüğü gibi sümbül için seçtiğiniz sarı kağıtları kesin ve yaprakları da kesin. Önce malzemeleri keserek hazırlayın ve sonra yapım aşamasına yapıştırma işlemine geçersiniz.

2. Resimde sarı kağıtları kestikten sonra kıvırın aşağıdaki resimde olduğu gibi ve bu kıvırma işlemini daha sonra tekrar açacaksınız.
3. Resimde, bu kıvırmış olduğunuz sarı kağıtları bakır tele yapıştırın ve sonra teker teker kıvırmış olduğunuz kesik kısımları açın. Gördüğünüz gibi sümbülün yaprakları oluşmaya başladı ve yaprakları da aynı şekilde kestikten sonra, telin bütün her tarafını yeşil grafon kağıdıyla sarın ve yapıştırın. Aralara da hazırladığınız yaprakları yapıştırarak ekledikten sonra elişi sümbülünüz hazır olacak...
Grafon Kağıdından Sümbül Yapımı

Grafon Kağıdından Sümbül Yapımı 4.5 5 Unknown Renkli çok hoş vazolarınıza süs çiçekleri yapalım... Sümbüller çok zarif ve hoş kokular yayan bir çiçek çeşididir.Kopacakmış gibi duran...

Hiç yorum yok:

Copyright © Elişi Çalışmaları. All Rights Reserved